Ženské křestní jméno Sandra je zkráceninou italského jména Alessandra. Původ jména je přitom v řeckém jménu Alexandra. Význam jména je „ochránkyně mužů” (z řeckého „aléxó” − „bránit” a „anér” − „muž”).

Jméno Sandra má v češtině nádech středomořské esence, nese v sobě hřejivé sluneční paprsky. Jméno Sandra navíc dává svojí nositelce sílu stát se doslova ochránkyní mužů, třeba svého partnera nebo syna.

Ženské křestní jméno Sandra nemá v češtině mužský protějšek, v italštině ho však nacházíme v podobě jména Sandro. Domácky se jméno Sandra může užívat jako Sanda, Sandy, zdrobněle pak jako Sandřička, Sandřinka, Sandruška, Sandruše nebo Sandruš.

Jméno Sandra zdaleka nezná pouze čeština, vyskytuje se také v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, holandštině, norštině, švédštině, srbochorvatštině nebo slovenštině.

Toto jméno v posledních letech stoupá v oblibě, užívá ho již více než 5000 českých žen a dívek.

Z českých uživatelek jména uveďme známou zprávařku Sandru Pospíšilovou (dříve Parmovou), herečky Sandru Novákovou či Sandru Pogodovou. Patří též tenistkám Sandře Kleinové a Sandře Záhlavové.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account