Ester je ženským hebrejským jménem, přejatým z perštiny. Ester se z perštiny překládá jako „hvězda“ nebo „jitřenka“. Ze stejného základu pochází i slovo astronomie. Jméno Ester se významově vykládá jako „zářící“ nebo „jasná“. Jméno Ester můžeme najít už v Bibli, ve Starém zákoně se Ester jmenovala perská královna židovského původu.

Moderní jméno s kořeny v daleké historii. Jméno Ester v sobě spojuje orientální ladění, zajímavou podobu i doslova hvězdný význam. Je jménem pro nepřehlédnutelnou ženu, doslova zářivou hvězdu.

Ester je ženským křestním jménem s variacemi Estera nebo Esther. Významově je příbuzné se jmény Zora, Stela, Stella nebo Jitřenka. Domáckými podobami jména jsou Esta, Estera, Esterka, také Tera nebo Terka.

V současnosti zdobí toto jméno v naší zemi na 4 tisícovky žen a dívek.

Nejznámější uživatelkou jména u nás bude v současnosti nejspíš dvojnásobná zlatá olympionička, snowboardistka a alpská lyžařka Ester Ledecká. Známými nositelka jména jsou Ester Kočičková, moderátorka a publicistka, Ester Janečková, herečka a moderátorka, herečka Ester Geislerová nebo filmařka Ester Krumbachová.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account