První týden s Tally♥

 

Čas utíká jako voda. Už je to týden, kdy máme Tally doma. Vůbec si nemůžu stěžovat. Je skvělá, učenlivá a je to prostě miláček!
 
První tři dny byla Tally nesvá a trochu se bála. A to je pochopitelné. Učíme ji už od začátku základní věci a je neuvěřitelně učenlivá. Myslím, že do měsíce bude umět spousty věcí. Prozkoumávala to, kde bydlí, hledala vše možné, co by mohla kousat.


 
Čtvrtý den si na nás docela hodně, možná až hodně, zvykla a jde poznat, že nás má ráda. I já se snažím ji ukázat mou lásku k ní co nejvíc, co to jen jde. Zamilovala jsem se do ní hned, co jsem ji  poprvé dostala do náručí. Když si vzpomenu, jak se bála a jaká je teď.. je parádní!
Ráda kouše to, co nemá. Třeba úchytky, kterou otevíráme skříně. A hodně si oblíbila kousat kovové nohy u jezdící židle, kterou máme u stolu u počítače. Do hraček se ani tak moc nehrne, spíše pozornost upírá na věci, které se hýbou. Což jsou ruce, nohy. U mě si oblíbila to, že mi kouše vlasy a sundává z nich gumičku. A dokonce přišlo i první štěknutí. Roztomilé♥
Venku se vždy vyřádí. Slyší na „Tally, ke mně.” Což je hodně parádní. Zareaguje a poslechne na větší vzdálenosti. Zvládá tak chodit a pohybovat se po okolí bez vodítka, což je pro štěně v rámci možnosti parádní. Venku si hraje, dovádí, skáče, běhá. A dokonce se ji i zalíbil sníh.
 
Pátý den přišla první návštěva. Navštívila nás moje mamka spolu se sestrami. Trochu se bála a Tally to vyřešila tak, že skoro celou dobu spinkala. Na konci návštěvy se probudila a překonávala bariéry strachu a s členy rodiny se seznámila a hrála si s nimi.
 
Šestý den Tally čekaly další dvě návštěvy. A tentokrát i první jízda trolejbusem po Ostravě a autobusem do Havířova. Pejsek by se měl co nejdřív a co nejvíc socializovat. První dojmy pro Tally nebyly příliš pěkné, ale nakonec vše zvládla lépe, než jsem čekala. Naše štěňátko nás nepřestává překvapovat!♥
První návštěva u přítelovi rodiny dopadla peckovně. Sama od sebe chodila po bytě a prozkoumávala okolí. Se všemi se seznámila, byla nadšená. A zde přišel i první kontakt s dvěma psy. Ale ani jeden si s ní nepohrál, i když Tally chtěla. Došlo jen k takovému psímu pozdravení „Ahoj, jsem Tally.”
Druhá návštěva byla má babička s dědou. Babička byla z pejska docela unešená. Kdežto děda mně a přítelovi nějak naznačoval, že jsme se zbláznili. Ale to říkali ze začátku všichni. A dnes volají a vyptávají se na Tally a na to, jak se má.
Celou procházku po Havířově zvládla Tally pěšky, po svých vlastních packách. Kdepák jízdy dopravními prostředky. Takže zvládla první velkou procházku! Nemohu se dočkat, až ji Havířov ukážu na jaře!♥
 
Sedmý den. Dnes je Tally naše už týden! To to letí!♥ Tally začíná projevovat hodně velký zájem o všechny předměty v bytě. Oblíbila si svou misku s vodou, do které strká tlapky, vyhrabává a vylévá vodu ven. A pak máme potopu. Snad ji to přejde, doufám.
Potřebovali jsme nakoupit, takže Tally zůstala hodinku sama doma a všechno zvládla. Vydržela bez venčení, spinkala, nic nebylo rozkousané. Je skvělá!♥
Sedmý den jsem si s Tally vážně užila, to teda. Neustále jsem vytírala vylitou vodu z misky. Naštěstí se trochu naučila si o vodu říci. Takže ji vodu do misky dávám v dostatečných časových intervalech tak, aby příjem tekutin byl pro ni vyhovující a předcházím tak domácí potopě.
Přítel odešel na noční a já zůstala s Tally doma. Konečně nejsem doma sama! Mám společnost! Nemáte ponětí, jak moc mi to pomáhá. Psí láska a přítomnost je vážně.. nepopsatelná.
Když jsem seděla u učení se na středeční zkoušku z práva, bylo mi divné, že Tally mizela a je podezřelé ticho. Proto jsem se mrkla po bytě, kde je a co vyvádí. Slečna vlezla do sprchy a tahala sprchovou hadici a tak nějak doufala, že ve sprchovém koutě najde vodu. Je fajná 😀 ♥
 
Je osmý den tři hodiny ráno. Tally u mě leží s já píšu tento článek. Takže vítejte u našeho společného prvního článku!♥ Všechny Vás moc pozdravuje♥! A objevili jsme, že na levém zeleném očku máme modrý flíček♥ Možná proto to vypadá, že “šilhá” :’D
 
 

Pokud nechcete přijít o příspěvky s Tally, určitě mrkněte na INSTAGRAM

 

Budeme se těšit♥

 

 

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account