123

Mišel má doma aktivního synka. A má pro vás svých 5 tipů, jak ho dokáže zabavit. Inspirujte se!
Mám velmi aktivního „čerstvého“ 4leťáka. Možnosti, jak ho zabavit, jsou podmíněné hlavně počasím a ročním obdobím. V létě vydrží být celý den na zahradě, kde se dokáže na dlouho zabavit sám – na pískovišti, s lavorem s vodou, hadicí, s traktůrkem, tříkolkou, babičky motyčkou, dědovým kladívkem… V tento čas, kdy se cestou ze školky už pomalu stmívá, je to horší. Každopádně myslím, že nejdůležitější je, nejen pro syna, trávit čas spolu, ale zároveň umět být každý chvilku taky sám s tím, co ho baví. A v tomto duchu postupuji….
1. Zábavné parky, Aqua-parky, rodinná centra 
Po večerech brouzdám po slevových portálech a hledám tipy na návštěvy zábavných parků, aqua parků a všech možných míst, kde by se synovi mohlo líbit. Získám tam inspiraci a navíc i výhodnější vstupné, které je jinak pro rodiny často neúnosné. V nejbližší době se chystáme do Mořského světa v pražských Holešovicích a do zrcadlového labyrintu. Stejně tak pravidelně sleduji programy místních rodinných a volnočasových center.
2. Zapojení do úklidu
Když zůstáváme doma, je třeba dát domácnost do pořádku a synovi není čas se věnovat, není lepší možnost, než ho zapojit do úklidu. Mytí koupelny už skoro miluje, má svůj vlastní hadr, kbelík s vodou a volné pole působnosti. Pravda, po jeho zásahu musím zasáhnout já, abychom neplavali, ale syn se zabaví a získá povědomí o tom, že bez přičinění se nic neuklidí samo. Stejně tak mi pomáhá mýt francouzská okna, luxuje si v pokojíčku apod. Zabaví se, získá zručnost a zároveň povědomí o tom, že bez přičinění se nic neudělá samo.
3. Vaření a pečení 
I když je to kluk, rád pomáhá v kuchyni. Čím víc se přitom může v něčem patlat a upatlat, tím lépe. Rád obaluje smažák, řízky, krájí a snaží se loupat brambory. Včera jsme měli k večeři míchaná vejce – postavil se k lince na stoličku, ukvrdlal vajíčka a nechala jsem ho, samozřejmě pod bedlivým dozorem, i umíchat je na pánvi. Chválila jsem ho pak, jak udělal dobrou večeři – očička mu jen zářily. Počítám, že se s radostí zapojí i do procesu pečení cukroví.
4. Umět si hrát sám
Aby to nevypadalo, že ho jen využívám v domácnosti, samozřejmě mu dopřávám i vlastní prostor. Nejradši si rozloží dřevěnou vláčkodráhu a dokáže si s ní sám hrát i hodinu. K Vánocům proto plánujeme rozšíření vlakové výbavy. Stejně tak má oblíbené plastové „lego“ kostky, ze kterých staví, nejen garáže pro svá autíčka a vydrží být soustředěně zabraný hodně dlouho.
5. Nejlepší jsou knihy 
Protože už zhruba od jeho 2,5 roku chodíme pravidelně do knihovny, kam se vždycky moc těší, má rád knížky. Jakmile přineseme domů nové úlovky, nezajímá ho nic jiného, sedne si a stránku po stránce si prohlíží a brumlá přitom jakoby četl. Pak mi se zářícíma očima vylíčí, co všechno tam je a už plánuje, kdy budeme společně číst.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account