Dnes je tomu na den přesně 62 let, co přišel na svět Michael Joseph Jackson. Narodil se rodičům Katherine a Joeovi jako sedmý z devíti sourozenců. S bratry započal i svojí hudební kariéru, ve skupině Jackson 5.

Již za svého života se stal ikonou pro miliony svých posluchačů na celém světě.Zařadil se na třetí místo nejprodávanějších interpretů po skupině The Beatles a zpěvákovi Elvisi Presleym.

Jeho desky Thriller (1982), Bad (1987) a Dangerous (1991) patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop music. Album Thriller je s výrazným náskokem nejprodávanějším albem všech dob, prodalo se ho 110 milionů kusů.[2] Jackson je označován za Krále popu (King of Pop) a za jednu z nejslavnějších osob hudební historie. Za svoji kariéru získal celkem 13 cen Grammy a 26 cen American Music Award.

Michael Jackson se aktivně (osobně i finančně) podílel na mnohých humanitárních akcích a projektech, za svůj život věnoval na charitativní účely údajně více než 300 milionů dolarů.

Texty mnohých svých písní Jackson poukazoval na aktuální společenské problémy, které se ho mnohdy týkaly osobně – na rasismus a jiné sociální nerovnosti, násilí, hladomor, zneužívání drog, na HIV/AIDS v době, kdy bylo téma stále kontroverzní, na ničení životního prostředí…

Za charitativní činnost dostal 14. května 1984 cenu z rukou amerického prezidenta Ronalda Reagana a za podporu 39 charitativních institucí[10] byl připsán do Guinessovy knihy rekordů. V roce 2004 byl ve Washingtonu vyznamenán cenou od The African Ambassadors’ Spouses Association za celosvětové humanitární úsilí, které zahrnovalo i finanční přispívání charitativním organizacím bojujícím proti hladomoru v Africe.

Michael Jackson byl dvakrát ženatý, zůstaly po něm tři děti. Prince Michael Jackson (nar. 1997), Paris Jackson (nar. 1998) a Princ Michael Jackson II, zvaný „Blanket“ (nar. 2002).

Jackson zemřel 25. června 2009 v oblasti Los Angeles v Kalifornii na selhání srdce.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account