Markéta Světlíková

Herečka a pedagožka Markéta Světlíková se narodila 16. ledna 1955 v Kolíně. Svoji hereckou kariéru odstartovala v šestnácti letech, kdy vyhrála konkurz na roli Metráčka, obézní dospívající dívky, která kvůli své postavě trpí pocitem méněcennosti, do stejnojmenného filmu režiséra Josefa Pinkavy v roce 1971. O čtyři roky později si zahrála menší roli servírky Boženy v Herzově krimi-komedii HOLKA NA ZABITÍ. O další rok později se objevila v roličce sekretářky v hornické komedii Hynka Bočana PARTA HIC. V roce 1979 si zahrála opět roli sportovkyně ve filmu DÍVKA SVĚTOVÝCH PARAMETRŮ, v roce 1987 se na filmovém plátně objevila ještě coby zdravotní sestra v Kachyňově komedii KAM PÁNOVÉ, KAM JDETE? a v roce 1990 si zahrála například v rodinné komedii ČARODĚJKY Z PŘEDMĚSTÍ uklízečku Boháčkovou. Markéta Světlíková si zahrála řadu epizodních rolí. 

Markéta Světlíková vyrůstala v divadelním prostředí, neboť její rodiče pracovali v technickém zázemí kolínské scény. Její tatínek je známý spisovatel a překladatel Eduard Světlík. Není proto divu, že se Markéta rozhodla pro studium Státní konzervatoře v Praze. Po absolutoriu hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze roku 1978, vystřídala angažmá v oblastních divadlech v Hradci Králové, Příbrami a Kolíně, ale také v pražském Semaforu.

V 90. letech založila a vedla Divadlo dětí na Malé Straně v Praze, pak rok učila na české škole krajany v Rumunsku. V roce 1997 vystudovala výchovnou dramatiku na DAMU a věnuje se pedagogické činnosti. Od roku 2001 pak učí dramatické umění na ZUŠ v Ústí nad Orlicí a Gymnáziu Jana Keplera v Praze.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account