Když je miminko důležitější než drahé vybavení

Tento článek bych chtěla věnovat všem maminkám, co se v dnešním světě novodobých matek neorientují. Přijdete si jiná? Přijdete si divná? Přijdete si úplně mimo mísu? Nepanikaříte, nervete si vlasy, nepadáte do mdlob a jen se těšíte na potomka (u kterého jste si tedy nechala říct, co to bude, i když je to nemoderní)? Tak čtěte, a kašlete na ty dámy, co jsou teď „in“, nechtějí vědět, a teď cituji „co to je“, nakupují vše, co jim přijde pod ruku nebo pod klávesnici a chroupou mrkev, aby to nějak vypadalo.

Ne, ujišťuji vás, oni jsou blázni a vy jste letadlo, to samozřejmě není pravda, nemáte motor, křídla a tak podobně, ale říká se to tak, a k téhle situaci to docela sedí.

A proč to tak sedí? Ostatní matky nakupují ve velkém věci, nové krámy pro děti v představě, že bez toho kolotoče nebo plyšáka na spaní ten novorozenec neusne. A koupit bazarového? To dítě to pozná a bude vás nenávidět! Ale vy víte, že je to kec, novorozence si donesete uřvaného a poblinkaného domů, a to jediné, co ho zajímá, je zdroj jídla, takže vy. Ok, jste to letadlo, co rozsévá stravu a lásku ve velkém tomu miminku, které jste si právě donesla domů, a vaše nažehlené baldachýny, růžová barva pro holčičku a plyšák v nadživotní velikosti medvěda, je mu úplně ukradený.

Každopádně smysl mého článku měl být původně úplně jiný, ale jak jsem se zažrala do těch těhotenských začátků, nemůžu si odpustit ještě pár „rad“ navíc. Vy jste ta maminka, co čeká to miminko, a ne žádná máma, co se nechá ovlivňovat ostatními. Všichni jsou hrozně chytří a radili by vám, co koupit, co a jak dělat, ale je to opravdu jen na vás. A teď opravdu vážně, je to jen vaše zodpovědnost, to malé stvoření, co bude s vámi vlastně po zbytek života. Tak přeci nenecháte začátky vašeho vztahu ovlivňovat nějakou drzou zrzkou, mimibazarem, emiminem nebo ostatními blbostmi.

Když jsem si Lukáška donesla domů, byl to zážitek na celý život, ale ne v tom, jaké jsou s tím pak starosti, jak pořád brečel, ječel a nenechal mě spát, ale v tom, že tu prostě najednou byl se mnou. Stačí se s tím jen smířit. Prostě jen vy nejste letadlo, ale to letadlo, co jde proti davu, jste vy i s tím prckem. A to je vlastně na tom tak úžasné. Žádné hračky, postýlky, plyšáci, kolotoče, drahé pleny, profesionální fotografie při narození, no prostě nic z toho není vůbec ale VŮBEC důležité. Teď vy jste ta máma, a pro to mrně ta nejlepší. A když vy budete letadlo, tak ono (on, ona) taky!

Nebude to jen jeden nebo jedna z bezhlavého davu, bude to osobnost a po vás, takže to, je podle mě nejlepší, co můžete svému miminku k začátku dát, a to se nedá koupit, a ať si ostatní „blázni“ pořád myslí, že vy jste letadlo, a nakupují drahé krámy a růžové, případně modré peřinky, ale vy jste nad věcí, vy dokážete dát víc 🙂 A co víc? Lásku a hlavně rozumný a chytrý přístup k životu, životní názory, zkušenosti a tak podobně, a co si budeme povídat, to opravdu ten velký medvěd za 900, co mimčo bude strašit nad postýlkou nenahradí.

Doufám, že alespoň několik nastávajících maminek si to přečte, a zažene tím svou depku a samozřejmě doufám, že i ženy, co mají už miminka, děti, školáky i dospělé děti doma mi napíší svůj názor. 🙂

Jako vždy, další díly nebo i ty minulé najdete na webu drzé maminy, ale samozřejmě i tady, doufám, že se už těšíte, já jo. 🙂

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account