96

Důležité je umět si vždycky poradit. I tehdy, když vůbec netušíte “vo co gou” 🙂
„Tak prosimtě, průser,“ ozval se z telefonu můj taťka zdrceným hlasem a mě zatrnulo…co se proboha děje?
„No jo, hele, jak se jmenuje prosimtě ta milenka od toho chlápka, no víš jak maj teď toho kluka malýho, on jí byl přece nevěrnej……..“. Snažím se v proudu slov o mezilidských vztazích zachytit něco, čeho bych se „chytla“. Ale dřív, než stihnu vysvětlit, že už v našem krásném městečku dávno nebydlím, a proto těžko můžu vědět kdo s kým (a pominu fakt, že bych to nevěděla ani předtím, protože by mi to bylo ukradený), přičemž stále přemýšlím, proč taťka použil slovo „průser“, zaslechnu jméno, u kterého se začínám chytat. „No přece od tý Partyšový.“
Ahaaa, je to tu. Bavíme se o šoubyznysu, tak to ovšem zásadně mění situaci. Protože v tomhle jsem prostě totální šoubyznysovej analfabet (i když vím, kdo je Partyšová!): „Hele to fakt nevím, vždyť víš, že to nesleduju,“ vysvětluju rychle.

„Ale jooo,“ pokračuje taťka: „to určitě víš, no voni spolu chodili a von měl pak nějakou milenku, a teď s ní má dítě, no ježišmarjá, jak von se jmenuje….Vojtek nebo tak nějak.“
Vojtek? Sakra….nebyl on náhodou s tou blondýnou….Sabinovou? bleskne mi rychle hlavou, ale situace se rychle mění. „Né Vojtek…to né,  vlastně Kotek!,“ vykřikuje taťka vítězoslavně jméno. Kotek? Bezva, tady se chytám, nedávno jsem ho viděla v divadle při super hře ŽENY PŘEŽIJÍ. A ten chodí s Partyšovou nebo….? Ale situace opět nabírá nové obrátky. „Vlastně ne….Kokta je to!“ neskrývá taťka radost, že si vzpomněl.
Kokta ??? Tak tady jsem úplně mimo, maximálně bych se chytla z Arabely …..tam byl Jekota, Blekota….ne ne, Kokta tam nebyl….Oznamuju tu smutnou zprávu do telefonu.
„Jaktože to nevíš,“ zlobí se taťka: „dyť toho byly plný noviny!!!“
„Podívej se prosím tě na internet,“ odpouští mi taťka mou šoubyznysovou negramotnost, „tam to určitě bude. Ta milenka má syna Quentína…sakra mám to její jméno na jazyku,“ nevzdává boj se svou pamětí.
Quentína? No to je jméno….začíná mě to skoro i zajímat  🙂 Sednu k notebooku a hodím do Googlu Quentin. Poté, co mi vyjede Tarantino (tady se chytám 🙂 ), napravím svůj omyl a přihodím ještě Partyšovou.
A už to na mě kouká ze všech stran – Kokta, Partyšová, syn Quentin a pozor! Milenka jménem Ornella Štiková.
Vidím ty lidi poprvý v životě.
Diktuju do telefonu: „Tak je to Ornella Štiková, ale tati, bacha, ta Ornella je s dvěma el. Štiková. Štiková! Štiková!!! Prostě jako ryba…štika!“
Taťka si píše a děkuje.
„Ty tati a proč to vlastně potřebuješ?“ ptám se zvědavě.
„Ale do tajenky, máme tady nějakou soutěž, bleskovku….no můžem vyhrát milion,“ směje se do telefonu.
Taková šance! Zlatý internet!
Tak…a teď jim taky držte pěsti, ať ten milion vyhrajou :-{}

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account