Když si posledně vnučka foukala na chatě bublinky, tak mne napadla otázka, že vůbec netuším, kolik asi generací dětí si již touto drobnou hračkou dělalo radost. A tak jsem chvíli pátrala…

Historie bublifuku je skutečně dlouhá a pestrá. Začátek můžeme zařadit do roku 1630, kdy nizozemský malíř Andriaen Hanneman namaloval obraz, jež pojmenoval „Dva chlapci dělají bubliny“. Později roku 1733 Francouz Siméon Chardin zobrazil na svém obraze „Mýdlové bubliny“ už samotný bublifuk.

Mezi prvními, kdo počátkem 20. století začali prodávat „bublifuk“ jako hračku, byli podomní obchodníci a stánkaři na poutích. S revolučním nápadem plnit malé lahvičky roztokem na výrobu bublin přišla na začátku 40. let chicagská chemická společnost Chemtoy, specializující se na čisticí prostředky. Na trh ve velkém měřítku bublifuk uvedla společnost Tootsietoy, která později Chemtoy převzala. V 70. letech vznikly společnosti Imperial, Wells a Pustifix a celosvětový prodej lahviček s bublifukem výrazně vzrostl. Dnes je bublifuk jednou z nejprodávanějších hraček.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account