96

Dnes odpoledne se již zase můžeme těšit na další zavod v biatlonu, tentokrát se poběží vytrvalostní závod.
 
Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky.
 
Gabriela Koukalová, rozená Soukalová se narodila 1. listopadu 1989 v Jablonci nad Nisou. 
Gabča je českáreprezentantka v biatlonu, celková vítězka Světového poháru v Biatlonu 2015/2016,  dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her 2014, mistryně světa ve sprintu a bronzová ve stíhacím závodu z Hochfilzenu 2017, světová šampionka ve smíšené štafetě a držitelka stříbrného kovu z vytrvalostnního závodu v Kontiolahti 2015.
Ve světovém poháru dokázala individuálně vyhrát sedmnáct závodů, šestkrát pak stanula na nejvyšším stupni v týmových závodech. V juniorské kategorii se stala mistryní světa v závodě štafet.
Pochází ze sportovní rodiny. Její matka Gabriela Soukalová je bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, držitelka stříbrné medaile ze ZOH 1984 v Sarajevu, otec Karel Soukal je všestranný lyžař a trenér. 
V dětství navštěvovala Lidovou školu umění. Odmala se věnovala klasickému lyžování, ale v 9. třídě základní školy přešla k biatlonu Rodiče ji trénovali individuálně až do sezóny 2012–2013. Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu v Jablonci nad Nisou (obor Propagační grafika a následně i tamní vyšší odbornou školu (specializace Ražená mince a medaile). Věnovala se také hře na klavír a ráda zpívá.
V létě 2014 navázala vztah s badmintonistou Petrem Koukalem. Dne 13. května 2016 v nedostavěném gotickém chrámu v Panenském Týnci proběhla jejich svatba, která byla do poslední chvíle utajována.
Tolik ke Gábině a jejímu životu.
Já sama jsem v Jablonci studovala a na tělocvik jsme chodili na stejné místo, kde od mala trénovala právě Gábina, do Břízek.
Snad i proto mi je tak moc sympatická.
 
Gábi, dneska Ti zase budeme držet palce a Ty to dáš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hudlenka
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account