Dnes je tomu na den přesně 179 let, kdy byl v plzeňském pivovaru německým sládkem Josefem Grollem uvařen  typický, ale i historický vzor piva plzeňského typu.

Pilsner Urquell byl vůbec první světlý ležák – pivo plzeňského typu (Pilsner), čímž byl inspirací pro více než dvě třetiny dnes vyráběného piva na světě. Ležák si pro svou říznou a lahodnou chuť rychle získal oblibu doma i v zahraničí. Tak započal příběh legendy mezi pivy. 

Na začátku bylo pivo. Unikátní spodně kvašený světlý ležák zrozený z umu a odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou. Dal název dnes nejprodávanějšímu typu piva na světě (Pils, Pilsner). Svou jedinečnost a výsadní postavení si ale uchoval dodnes. Celý svět ho zná pod jménem Pilsner Urquell.

V průběhu času obohatily nabídku Plzeňského Prazdroje i další značky skvělých piv jako Gambrinus, Radegast, Velkopopovický Kozel nebo Primus a Klasik. Nejrozšířenějším českým nealkoholickým pivem se stal Birell, který doplňují i jeho ochucené varianty. Pivní kategorii uzavírají pivní speciály značky Master. Zárukou kvality jsou kromě pečlivého výběru surovin především léty prověřená receptura a po generace předávané umění sládků.

Dalšími alkoholickými nápoji Plzeňského Prazdroje jsou oblíbené cidery Kingswood a perlivé nápoje Frisco. Piva a nápoje z pivovarů Plzeňského Prazdroje se v současnosti vyvážejí do více než 50 zemí světa.

Současná nabídka pivovaru čítá více jak 40 piv a nápojů od 12 značek.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account