Bratr známého českého herce Vladimíra Dlouhého, se stejně jako jeho o deset let starší sourozenec narodil v Praze a herectví se začal věnovat už jako malé dítě. Na filmovém plátně se poprvé objevil už ve svých dvou letech jako mladší podoba svého bratra ve snímku UŽ ZASE SKÁČU PŘES KALUŽE.
A protože nabídky na natáčení neustávaly, bylo o jeho budoucím povolání rozhodnuto. V roce 1988 ukončil studium na konzervatoři a od té doby se objevoval na předních českých divadelních scénách. Zahrál si např. i v Národním divadle ve hře Smrt obchodního cestujícího. Teprve od r.2001 však získal stálé angažmá v Činoherním klubu v Praze. Nadále se ovšem příležitostně objevuje i ve Švandově divadle, Rokoku, nebo Divadle Kalich, kde se znovu sešel i se svým bratrem ve hře Chvála bláznovství.
Na rozdíl od jiných dětských hereckých hvězd se dokázal na stříbrném plátně uplatnit i v dospělosti. Hrál v desítkách filmů i televizních seriálech a inscenacích. Velké příležitosti dostával hlavně v pohádkách, kde byl často obsazován do rolí princů a králů (SEDMERO KRKAVCŮ, ŽABÍ KRÁL, KRÁLOVSKÝ SLIB…).
Dosud největší filmovou roli mu však nabídl až v r.2005 režisér Jiří Svoboda ve své drsné kriminálce inspirované skutečnými událostmi SAMETOVÍ VRAZI,kde Michal Dlouhý ztělesnil rozporuplnou postavu Karla. Michal se ve velké míře věnuje také dabingu. Jeho hlasem k nám v amerických blockbusterech promlouvá např. Brad Pitt nebo Keanu Reeves.
Michal Dlouhý: Bráchy bych se zeptal, jaký to je tam nahoře | Módní trendy  pro ženy - Vlasta.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account