Budoucí mámy dvojčátek…. ničeho se nebojte! Ano, je to masakr, ale chce to přežít počáteční krizovku, dát tomu nějaký řád a hlavně – v pohodě musíte být hlavně VY!!!!! Vaše nálady a pocity ti prckové prostě vnímají a buďte si jisté, že vám to vrátí.


Ani máma dvojčat se nemusí hroutit

Vždycky jsem si myslela, že každá maminka dvojčátek musí prožívat takové ty pyšné chvilky, kdy je při téměř každé procházce s kočárem zastavována se slovy “jeeee, dvojčátka, ta jsou krásná, to musí být radost, musíte být šťastná maminko!” Ve skutečnosti jsem ale zjistila, že pravý opak je pravdou. A tu skutečnost jsem si  vyzkoušela na sobě samé.

Jak to všechno začalo

Že budu mít dvojčata jsem si řekla již ve svých 15 letech. Prostě jsem je chtěla, mít jedno dítě mi přišlo dost fádní. Vždycky se mi líbila dvojčata Vojta s Ondrou z vedlejší třídy na základce, tak jsem si řekla, že dvojčata Vojtu s Ondrou budu mít jednou taky.

To jsem ovšem nevěděla, že za dalších 15 let mi gynekolog opravdu oznámí, cituji: “ano, těhotenství tam je a rovnou dvě”… V tu chvíli mě zaplavila šílená vlna euforie, cítila jsem se úžasně. A zde také poprvé došlo k prvnímu setkaní s tou realitou. Pan doktor spustil, že sice chápe mé pocity, ale že na druhou stranu je to jedno z nejrizikovějších těhotenství(to už jsme věděli, že dvojčátka budou jednovaječná s jednou placentou), můžu rodit až o dva měsíce dříve, hned mě informoval o “twin to twin” syndromu… no prostě ač jsem člověk poměrně pozitivní, tohle mě docela vystrašilo.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account