Dagmar Patrasová

Dagmar Patrasová se narodila v dubnu 1956 v Praze v umělecké rodině. Jejím otcem byl profesor Karel Patras, sólový harfenista České filharmonie a docent AMU. Maminka Věra Patrasová byla zpěvačkou filharmonického sboru. Starší sourozenci Věra a Vladimír působí mimo uměleckou branži. Vzhledem k profesnímu zaměření rodičů byla Dagmar Patrasová odmalička cílevědomě vedena k lásce k hudbě a ostatním uměleckým oborům. Navštěvovala hodiny klavíru, zpívala v Kühnově dětském sboru, chodila do výtvarného kroužku, věnovala se sportovní gymnastice a později chodila i do dramatického kroužku.

Studium na pražské konzervatoři považovala za logické završení svých zájmů a školních aktivit. Na Státní konzervatoři studovala hru na klavír a na kytaru. 
Ve filmu debutovala velmi záhy – již v pouhých 17 letech se objevila jako jedna ze studentek v hudební komedii TŘICET PANEN A PYTHAGORAS. Následovalo několik menších televizních rolí, mezi které patřila např. starší sestra v pohádce MALÁ MOŘSKÁ VÍLA. V roce 1979 na sebe upozornila jako Marta Vaňková v kriminálce SMRT STOPAŘEK. Sešla se tu se slovenskou kolegyní Janou Nagyovou. Po úspěchu filmu byla dvojice následně obsazena do pohádkového seriálu ARABELA.
Po 14 letech odešla ze Semaforu a začala moderovat STUDIO KAMARÁD, na kterém se podílela i autorsky. Po zrušení tohoto pořadu moderovala na OK3 a poté na TV Premiéra BABY STUDIO, ve druhé polovině 90. let uváděla na ČT pořady KUŘÁTKA, KOUZELNÁ ŠKOLKA a POHÁDKOVÁ NEDĚLE. Z jejích uměleckých aktivit se stala dobře fungující obchodní firma, o které se odborná kritika vyjadřovala s krajním despektem.
 
Zase pije? Dáda Patrasová posílá fanouškům hodně podivné vzkazy - Expres.cz

Lenka Vlasáková

Lenka Vlasáková se narodila 27 dubna 1972 v Praze Střešovicích, oba rodiče ekonomové (dědeček František Vlasák 1968-69 ministr plánování) a v současnosti ji známe z divadelních prken i filmových pláten coby představitelku ženských charakterních rolí. Po gymnáziu vystudovala pražskou DAMU, hostovala (a hostuje) v Divadelním spolku Kašpar, divadle Bez zábradlí, Divadle Na Jezerce, ABC aj. a sedm let působila v angažmá v Divadle Rokoko.

Její první role ( a setkání s herectvím vůbec) byla v.r.1990 role Lucie ve filmu HOUPAČKA. Následují další televizní i filmové role ( ZPRÁVA PRO PŘÍŠTÍ STOLETÍ, V DEN PSA, PRIMA SEZONA, LEA, PRVNÍ A POSLEDNÍ, PARALELNÍ SVĚTY, HVĚZDA ŽIVOTA, ÚTĚK DO BUDÍNA, JAK BÁSNÍCI NEZTRÁCEJÍ NADĚJI, aj.) za roli Ley ve stejnojm. filmu získává v r.1997 Českého Lva. Z TV seriálů nejznámější role jedné z dcer pana Hraběte v seriálu Hraběnky a z poslední doby filmy O RODIČÍCH A DĚTECH, PUSINKY, TAJNOSTI a U MĚ DOBRÝ.

Manželka herce ND Jana Dolanského se kterým má tři děti ( Max, Johan a Amélie ) a z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem dceru Soffii. Žije s rodinou v Praze, ale lépe se cítí na venkově.
Lenka Vlasáková — Lidé — Česká televize
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account