Tento den již řadu let připadá na 21. září. Přesněji tento den jako světový den míru oficiálně schválila rada Organizace spojených národů (OSN) v roce 2001. Slaví se však mnohem déle a to již od roku 1981. V tento den bychom měli nejenom oslavovat mír, ale také si i připomenout oběti, které přinesla válka.

Zachování míru a bezpečnosti patří mezi hlavní cíle a zásady OSN. V tento den Organizace vyzývá státy a národy ke klidu zbraní a naopak k pořádání akcí za účelem podpory světového míru.

Také organizace UNESCO se v řadě svých programů zaměřuje na podporu kultury, míru a nenásilí. Mezi jejich priority patří výchova v oblasti udržitelného rozvoje, vzdělávání v oblasti lidských práv, připomínání holokaustu, prevence konfliktů a budování míru.

Každý z nás se může nějakým způsobem zapojit. Alespoň tento den bychom neměli projevovat nenávist, nehádat se s blízkými přáteli a ani s rodinou. Dále také můžeme svým dětem vysvětlit, co takový mír znamená. Nejlepší ovšem bude, když se projevů nenávisti budeme pokoušet vyvarovat napořád a ne jen právě v tento den.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account