Dnešní den si připomínáme velmi důležitý den, který vznikl díky podepsání Montreálského protokolu. Tento protokol byl podepsán právě 16. 9. roku 1987. To, co si tento protokol dával za svůj hlavní cíl, je celkem jasné. Jde především o velké a hlavně dlouhodobé omezení vypouštění chemických látek do atmosféry.

Tento protokol je pro naši planetu velmi důležitý. Jde totiž o jedinou smlouvu, kterou jsou opravdu vázány všechny státy na světě. Jen díky tomuto protokolu se podařilo snížit spotřebu chemických látek, které spadají do redukce protokolem o celých 98%.

Určitě všichni víme, že jen díky ozónové vrstvě jsme chráněni proti škodlivému UV záření. Právě toto záření způsobuje velmi vážné poškození kůže nebo i zraku. Proto je velmi důležité si tento den připomenout, čím vším pro nás naše planeta je a proč bychom jí měli ochraňovat.

Každý člověk na planetě může k ochraně přispět svou troškou do mlýna. Při používání prostředků obsahujících freony a halony, či výrobě a použávání methylbromidu, tyto látky pronikají do vyšších vrstev atmosféry a mají vliv na zeslabování ozonové vrstvy.

V základu tedy stojí nutnost vyhnout se používání prostředků, které obsahují právě nebezpečné freony či halony. Týká se to například náhrady starších chladících a klimatizačních zařízení za modernější přístroje. Další možností je omezení automobilové dopravy a tím přispění ke zkvalitnění životního prostředí, ve kterém žijeme.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account