Tak tento den je mi velmi sympatický, ačkoli alkohol nepiji. Však koktejly mohou být i nealko a já osobně mám hodně ráda ty mléčné s ovocem, místo svačiny či lehkého letního oběda, byť těchto se asi oslava moc týkat nebude.

Skoro se tomu nechce ani uvěřit, ale za světovým barmanským svátkem stojí úsilí týmu Be Bop Lobby Baru hotelu Radisson Blu Alcron Praha. První oslava Světového dne koktejlu se uskutečnila 13. května 1999. Kromě zmíněného Be Bop Lobby Baru a pražského Bugsy’s Baru se k této události připojilo dalších padesát barů mezi Venezuelou a Japonskem.

Před 215 lety se v americkém časopise The Balance objevila první zmínka o speciálním nápoji, z něhož se v konečném důsledku vyklubala volební bilance jednoho neúspěšného volebního kandidáta.

Jeho prohlášení bylo přitom velmi prosté: „Ztráty – 720 grogů, 17 grogů z brandy, 32 gin slingů, 411 sklenek hořké, 25 cock tailů. Volby. Zisk – Žádný.“

O pár dní později, 13. května, se pak v magazínu objevila reakce v podobě definice míchaného nápoje: „Koktejl je stimulující nápoj složený z libovolného alkoholu, cukru, vody a hořkých bylin.“

Od té doby se sice ve světě koktejlů mnohé změnilo, nicméně tento den už bude navždy spojován s oslavou zrození míchaných nápojů.

Zázvorové Mojito
 
Suroviny: 6 cl Havana Club Anejo Blanco, 2 lžičky třtinového cukru, citrónová šťáva, zázvorová limonáda, lístky máty peprné, ledová tříšť, čerstvý zázvor, čerstvá limetka
Postup: Do sklenice dáme limetku a mátu, pak třtinový cukr, zázvor a podrtíme. Sklenici naplníme ledem, přidáme rum a doplníme zázvorovou limonádou a citrónovou šťávou.
Strawberry Piňa Colada
 
Suroviny: 4 cl bílého rumu Havana club, 2 cl kokosového sirupu, 2 cl smetany, 1,5 dl ananasového džusu, čerstvé (mražené) jahody, plátek ananasu, physalis
Postup: Do koktejlové skleničky nasypeme ledovou tříšť. Rum, kokosový likér, smetanu, jahody, led a džus důkladně promícháme v šejkru. Z vychlazené sklenky vysypeme ledovou tříšť, nalijeme do ní hotový nápoj a ozdobíme.
 

Lemond Coke
 
Suroviny: 5 cl lemondu, 1 dcl koly, citrón, máta
Postup: Do skleničky old fashion nalijte lemond, kolu, lehce vymáčkněte citrón, dejte led a dozdobte mátou.
Lemond Apple
 
Suroviny: 5 cl lemondu, jablkový džus, plátek jablka
Postup: Do sklenice long nalijte lemond, jablkový džus, přidejte led a ozdobte plátkem jablka.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account