Eduard Cupák
Eduard Cupák se narodil 10. března 1932 v Brně do rodiny tiskárenského řidiče. V deseti letech mu však nacisté otce a babičku popravili kvůli padělání potravinových lístků. V patnácti letech se začal zajímat o divadlo a v roce 1947 nastoupil na Státní konzervatoř v Brně, která se později transformovala na JAMU. V absolventském roce 1951 byl těsně před dokončením vyloučen. Důvodem byla zřejmě jeho homosexualita (kvůli tomu, a kvůli jeho pozdějšímu veřejnému postavení proti vládnoucímu režimu, byl perzekuován a herecky omezován).

Na divadelních prknech se objevoval zřídka a později se věnoval zejména dalším oborům herecké činnosti (film, televize, rozhlas a dabing). Hrál v Armádním uměleckém souboru a Ústředním vojenském souboru (1953 – 1955) a Divadle S. K. Neumanna (1955 – 1968, kromě dvou sezón 1959 – 1961). Od roku 1968 byl na volné noze a vystupoval pouze pohostinsky.
 Eduard Cupák zemřel 23. června 1996 v Praze po plicním onemocnění ve věku šedesáti čtyř let.
Příběhy slavných: Herec v zahradě — Česká televize
 
Pavel Novák
Pavel Novák byl český, respektive moravský zpěvák, skladatel, hudebník a spisovatel, který se stal známým v šedesátých letech minulého století. V šedesátých letech se podílel na prosazení rockového mužského pěveckého stylu. Měl zásluhu na uplatnění češtiny v populární hudbě.
Určitě si vzpomenete na hity…Pihovatá dívka, Nádherná láska, Malinká a jiné.
Věčný romantik Pavel Novák: S rakovinou se statečně pral přes osm let |  iREPORT – music&style magazine
 
Eva Herzigová
Svou kariéru modelky začala v roce 1989, kdy zvítězila v pražském konkurzu agentury Metropolitan Models a odjela do Paříže. V roce 1994 se prosadila ve světě módy a díky reklamě na podprsenky je nazývána Miss Wonderbra.

Eva Herzigová - Wikipedia
 
 

 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account