První říjnový den je též věnován všem cyklistům. Právě dnešek totiž připadá i na Mezinárodní den cyklistiky.

Češi rádi usedají na kola, využívají je však převážně k rekreačním účelům, na rozdíl od řady Evropanů, kteří jezdí na kolech do zaměstnání. Pravdou je, že letošní jarní vlna koronaviru vyvolala „nákupní horečku“ právě po kolech a počet cyklistů se tak ještě znásobil.

Hodně lidí se obávalo jízdy hromadnými prostředky a tak raději volili kola, mnoho jiných pak zvolilo jízdu na kole po Čechách jako hlavní program letní dovolené, když bylo zřejmé, že cestování do zahraničí letos nebude úplně bezproblémové. Dalším fenoménem, který zvyšuje oblibu cyklistiky je nástup elektrokol. Cyklisty se tak stávají i ti, kteří třeba i roky již na kole neseděli.

Zájem o jízdu na kole jistě podporuje i stále se rozšiřující síť cyklostezek na našem území. V roce 2017 bylo na území České republiky vyznačeno víc jak 37 tisíc kilometrů cyklotras. V každém Infocentru vám rádi poradí, kam v dané oblasti je nejlépe s kolem vyrazit, vychází spousta map i průvodců. Právem je cyklistika považována za ideální sport pro celou rodinu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account