Petřínská rozhledna je rozhledna na Petříně v Praze, Česká republika. Byl postaven v roce 1891 a je vysoký 63,5 metru. Věž byla navržena tak, aby připomínala Eiffelovu věž v Paříži a nabízí návštěvníkům panoramatický výhled na Prahu a okolí.

Aby se návštěvníci dostali na vrchol věže, musí zdolat 299 schodů nebo jet výtahem. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 55 metrů a nabízí úžasný výhled na město. Za jasného dne návštěvníci dohlédnou až 100 kilometrů.

Petřínská rozhledna je kromě výhledů také vyhledávanou turistickou atrakcí pro svůj historický význam a unikátní design. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze, která každoročně přiláká miliony návštěvníků.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Jo, tak to je pohled, který se neomrzí….Bohužel výšlap na Petřín v současné době nezvládám…snad mi doktoři nožky časem opraví…

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   kdyby jste fakt měla zájem, umím poradit jak se vyhnout výšlapu, dá se přijít z jiné strany od Strahova, kde se vyhnete výšlapu 🙂

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  KRÁSA, NA PETŘÍNĚ JSME JIŽ DLOUHO NEBYLI, ALE KDYSI JSME TU S MANŽELEM ŠLI NA NAŠE PRVNÍ RANDE 🙂

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Teď je zrovna na Petříně taky jedno krásné období kdy kvetou mandloně. Petřín má snad každé období kouzelně romantické…Krásné rande muselo být.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account