Vila Lanna je historická vila nacházející se v Praze, Česká republika. Byl postaven v letech 1911-1913 architektem Václavem Roštlapilem pro průmyslníka Františka Lannu. Vila se nachází ve vilové čtvrti Bubeneč a je považována za jeden z nejvýznamnějších příkladů české secesní architektury.

Vila je navržena ve spojení stylů, kombinuje secesi, baroko a klasicistní prvky. Vyznačuje se bohatou štukovou výzdobou, ornamentálními malbami a vitrážemi. Stejně působivý je i interiér vily s luxusními materiály a detailním řemeslným zpracováním.

Po 2. světové válce byla vila zkonfiskována komunistickým režimem a využívána jako dětský domov. V 90. letech byl vrácen rodině Lannů a prošel důkladnou rekonstrukcí. Dnes je vila přístupná veřejnosti a je využívána jako místo kulturních akcí, jako jsou výstavy, koncerty a přednášky. Je zde také restaurace a kavárna.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Tak tuto vilu neznám ani podle jména, díky….

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Také jsem jí dříve neznala, není jen tak přístupná veřejnosti, pokud se nejdete ubytovat …. Hezčí jsem snad ještě neviděla…

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Krása, někdy bych chtěla vidět tu brněnskou vilu Tugendhat

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   To ja take, ale vzhledem k tomu, ze ji mame daleko a vstupne je neskutecne, tak jsem na doporuceni stahla film Skleneny pokoj, kde cely film je o tehle vile, interiery, exteriery…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account