Zpříjemnili jsme si dovolenou o Vánocích návštěvou Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě. Ráda Vám doporučím prohlídku tohoto nádherného paláce s užásným výhledem.

Během Vánoc byl navíc bonus ve stylu Vánoční atmosféry.

Cena za vstupné je sice vyšší, ale odpovídá časové náročnosti prohlídky. Začátek je výstavy představuje světoznámé obrazy jako Bruegela, Canaletta, Velázqueze, které nás moc nezaujaly, jelikož nejsme fandové umění obrazů. Následuje sbírka keramiky, která je okouzlující. Také musím vyzdvihnout další část unikátní sbírky zbraní a brnění a nejvýznamnější část prohlídky jsou anotované partitury mnoha světových skladatelů, včetně Mozarta a Beethovena.

Tento palaác se v areálu Pražského hradu a je součástí světového dědictví UNESCO.

Nejvíce mě zaujal  nádherný barokní Koncertní sál se stropními malbami ze 17. století, který uvidíte na ukázkové vložené fotografii.

Tagy:
5 Komentářů
 1. Ten interiér je prenádherný

 2. Věřím, že se líbilo. Já bohužel poslední rok marodím a mám notné problémy s chůzí. O to víc mi cestování chybí a v Praze jsem nebyla dobré tři roky. No, snad ještě bude někdy lépe.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Zrovna tohle misto ve Vasem pripade nedoporucuji, ale ostatni krasne mista jsou hned na metru. V tomto je Praha opet kouzelna, neni potreba nikde cestovat, vse je hned kousek, velka moznost dostupnosti MHD.

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Tak to jste dobrá, já jsem ještě nikdy v takových prostorách nebyla… znám jen z TV nebo z fotek od známých

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   vyuzivam moznosti dokud jsme v Praze, tak zkousime veci, ktere jsou netypicke a zajimavejsi nez Prazsky hrad…hlavne posledni dobou je vse o silenych penezich, vstupne predrazene, az mi je to lito, clovek chce poznat krasu vlastnich mest, vzdelavat se a nemuze si to finacne kolikrat dovolit…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account