Nejlepší tarot pro učení, základní výklady, složité výklady a pořádné meditování. Prostě něco, co vždycky zůstává naprosto spolehlivé a můžete si k němu vyložit i cokoliv jiného. Poctivý chléb mezi kartami, přičemž vše ostatní může být výbornou oblohou a přílohou. Základní archetypy a symbolika jsou tu asi nejvýraznější. Nejsnáze pochopitelné.

Karty vyšly poprvé už v roce 1909, od té doby se symbolika v obrazech nezměnila.

Ale text v příručce se již snažil naladit se na to, co nám má karta sdělit v návaznosti na náš moderní svět. Budeme hledat energii pro duši, nejlepší chvíle pro rozhodování i hledat směry, které nás posunou k lepším, nebo alespoň smysluplnějším zítřkům.

Autorka brožurky se snažila vytáhnout z jednotlivých symbolik to, co je podpůrné, jasné, zřejmé, co můžeme vzít v potaz a jaké otázky si máme pod jednotlivými kartami pokládat.

Tu pravou odpověď máme totiž vždycky v rukou sami. Zároveň se ale snažila zachovat symboliku a ukázat na ni. Naše meče v životě je naše jednání, naše poháry jsou naše emoce a mince? Naše jistoty. Někdy je máme v rukou, někdy s nimi žonglujeme… nacítit se do symboliky tarotových živlů (meče, poháry, mince, hole) dává celému výkladu další rozměr, pocitový, plastičtější – a pak už nám mnohé i při pohledu na kartu dojde samo.

Přímo s výklady si hlavu příliš nelámeme v této karetní sadě.

Jedna otázka naprosto stačí. Co je v minulosti důležité, co nyní, co v budoucnosti. Co dělat, co nedělat…

Pro počáteční orientaci to úplně stačí a zcela přirozeně z takového výkladu mohou vzejít i další otázky, další obrazce.

Ale to už bude na každém.

Ukázka z textu:

Páže mincí

Chce to v tuto chvíli střízlivý, praktický, řekněme až svěží přístup k záležitostem, které řešíte. Mějte odvahu dívat se zvědavýma očima, ale berte v potaz své reálné možnosti. Ideální čas na nové kroky, plány… Chápejte, snažte se chápat, vnímejte okolí a realitu…

… v tomto období se začínají ukazovat první nesmělé výsledky toho, oč se snažíme, dobré zprávy…

První část textu naznačuje, jakou má postava na kartě náladu. Svěží a zvědavou.

A ve svém prvotním významu jde o kartu nových dobrých zpráv týkajících se toho, co děláme… a i v tom je kus té zvědavé energie. Zvědavý osud nám nese něco, nač jsme možná velmi zvědaví…

A takto si spojíte Páže mincí s naladěním, které má… které kolem sebe šíří. A pak třeba tohle naladění je odpovědí na vaši otázku. Co s tím uděláte? Jak si to přeberete?

A zázrak tarotových karet je u vás!

Rider Waite Tarot je karetní sada Arthura Edwarda Waita,, které se prodalo od prvního vydání  před více sto lety více než sto milionů výtisků. Přiložená příručka od české autorky Renaty Petříčkové popisuje karty krátce, prakticky a vede každého vykladače k jeho vlastním odpovědím.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2024, www.synergiepublishing.com

Zdroj text a foto: Renata Petříčková

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account