Stále skloňovanější prostor mezi českými umělci přilákal ve své 19. sezoně třetí nejvyšší počet návštěvníků za dobu své existence. V O2 areně se uskutečnilo téměř 100 akcí z nejrůznějších oblastí a ještě větším zážitkem ve všech směrech bude rok letošní.

Největší multifunkční aréna v České republice má za sebou z pohledu návštěvnosti třetí nejúspěšnější sezónu, ve které měla své vstupní brány pro návštěvníky otevřené takřka každý třetí den. Bezmála 950 000 lidí se účastnilo hudebních, sportovních nebo jiných akcí a celkový počet návštěvníků od roku 2004, kdy se aréna otevřela, se tak navýšil na téměř 13,3 milionů.

Z celého počtu akcí bylo přibližně 40 % hudebního charakteru, stejný poměr nabídly extraligové zápasy HC Sparty a zbylých 20 % bylo zastoupeno rodinnými a jinými sportovními akcemi. Mezi nejnavštěvovanější akce patřily zahraniční koncerty Iron Maiden, Roger Waters, ale i domácí Queen Relived by Queenie, kteří všichni vystoupili hned dvakrát po sobě. Bryan Adams, Kiss nebo Maneskin opětovně zaplnili O2 arenu do posledního místa. Z těch českých pak zazářily například kapely Lucie, Mirai nebo Ewa Farna, Ben Cristovao či Marie Rottrová. Svým první vystoupením v O2 areně diváky naprosto nadchli Dara Rolins nebo Calin a Viktor Sheen, ze zahraničních pak Pentatonix, Louis Tomlinson nebo Lewis Capaldi. Již po páté přijeli hvězdy z parkurového světa v rámci unikátní Prague Playoffs. Cirque du Soleil uchvátili diváky svými schopnostmi v květnu hned osmkrát po sobě.

,,Program areny se z velké částí připravuje již předchozí rok. Vysoké ceny energií v druhé polovině roku 2022 a ne příliš dobré ekonomické vyhlídky velmi výrazně a negativně ovlivnily program zejména první poloviny roku 2023. To, že se nakonec podařilo dotáhnout celkovou návštěvnost už potřetí na téměř milion diváků, považuji za úspěch,“ komentuje Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport, a.s.

Multifunkční centrum O2 universum si užilo v podstatě svou první celoroční sezónu, protože i když bylo otevřeno už v roce 2019, do jeho provozu následně zasáhla pandemie Covid 19, kdy fungovalo jako národní očkovací centrum a otevřelo až v dubnu 2022. V loňském roce pak přivítalo ve svých 38 variabilních sálech až 120 tisíc návštěvníků na různých veřejných i korporátních akcích.

O2 arena nyní zahajuje svou dvacátou sezónu, kdy bude hlavním programovým vrcholem 87. mistrovství světa v ledním hokeji. Očekává se, že obě haly tak v roce 2024 navštíví více než jeden a půl milionu lidí a dosáhne tak svého rekordu.

 

Zdroj: O2 arena

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account