Asi hloupá otázka, ale kdo by neznal Náplavku? Rašínovo nábřeží je další část nábřeží v Praze, běžně označovaná jako Náplavka. Nachází se podél řeky Vltavy, jižně od centra města.

Rašínovo nábřeží, nebo prostě Náplavka, je oblíbeným cílem místních i turistů. Nabízí živou a pulzující atmosféru s řadou aktivit a atrakcí. Součástí areálu je pěší promenáda, která se táhne podél břehu řeky a poskytuje úžasný výhled na Pražský hrad, Karlův most a okolní panorámu města.

Jedním z vrcholů Náplavky je rušný farmářský trh, který se koná každou sobotu. Místní farmáři, řemeslníci a výrobci potravin se zde scházejí, aby předvedli své produkty, včetně čerstvého ovoce a zeleniny, domácího zboží, bioproduktů a dalších. Je to skvělé místo, kde můžete ochutnat místní pochoutky, nakoupit čerstvé suroviny nebo si prostě užít živou atmosféru.

V průběhu roku se na Náplavce konají různé kulturní akce, koncerty a festivaly. Tyto akce přitahují různorodý dav a přispívají k pulzující atmosféře této oblasti. Na Rašínově nábřeží se neustále něco děje, od živých hudebních vystoupení až po promítání filmů pod širým nebem a umělecké výstavy.

Na břehu řeky je také několik barů, kaváren a restaurací, které nabízejí širokou škálu kuchyní 🙂

Foto: Nela Vávrová

Tagy:
3 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Dobré místo k toulání se a rozhledům…díky

  • Author
   NelaVávrová 11 měsíců ago

   Jen kdyby tam nebyly takové davy lidí 🙁

   • Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    to je fakt, Praha, Český Krumlov, Plzeň, to jsou města, kde jsou denně davy, a o víkendech ještě větší. Tuhle byla u nás ve Varech akce, a město hlásilo, že měli na víkend milion!!! návštěvníků…. no a když je FFKV, tak je jich ještě mnohem více…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account