Lázně Libverda založil šlechtický rod Clam-Gallasů, který v letech 1783-1808 provedl chemické zkoušky léčivých pramenů a nechal vystavět klasicistní a empírové pavilony. K nim později doplnil i lázeňský park a dvoukřídlou lázeňskou kolonádu. Lázně jsou zaměřené na pacienty s onemocněním pohybového aparátu a dále srdce a krevního oběhu.
V samotném centru lázní se nachází Kristiánův pramen. Podchycen byl roku 1793. Své jméno dostal po majiteli zdejšího panství a zakladateli lázní Kristiánu Filipova Clam-Gallasovi. Pramen se užívá k lázeňským kúrám. Účinky Kristiánova pramene postupně zkoumala řada odborníků. Od roku 1811 je pramen zakryt objektem vybudovaným na obdélníkovém půdorysu, avšak až na počátku 20. století, mezi roky 1912 a 1914, dostala tato stavba svou finální podobu. Objekt plynule navazuje na lázeňskou kolonádu a je spolu s ní chráněn jako nemovitá kulturní památka České republiky.
V osmdesátých letech 19. století si nechali zákazníci libverdskou minerální vodu přivážet do Prahy, kde byla distribuována ze skladu v Jezuitské ulici. Dodávána byla pod obchodním názvem „Libverdská kyselka“. Na počátku 20. století vznikla v Libverdě nová plnírna lahví a díky podnikavosti nájemce skladu Franze Leuperta se podařilo za sedm let produkci zvýšit na desetinásobek původního stavu, takže v roce 1910 expedoval 200 tisíc lahví kyselky. Produkce pokračovala i nadále, což prospívalo i jizerskohorským sklárnám, které dodávaly lahve, do nichž se minerální voda stáčela. Prodej kyselky skončil roku 1952, kdy voda z nových zdrojů obsahovala vyšší množství iontů železa, jež měly za následek vznik usazenin na dně lahví.
Zaujímavé fakty.
tento vikend jsme byli Lazne Msene, kde se taky leci pohybovy aparat.
Tyhle malé lázničky mám moc ráda…krásné místo uprostřed přírody…
Také to tam máme moc rádi, veskrze klid a krásná příroda.