Dvanáct mladých talentovaných zpěváků a zpěvaček se sešlo 4. září na zámku Liteň v rámci 10. ročníku Interpretačních kurzů Festivalu Jarmily Novotné. Vyvrcholením kurzů bude koncert nazvaný Klasika nevážně – písně a operní árie, který se na zámku uskuteční v pátek 8. září od 19:00.

Tradiční pěvecké kurzy vede v letošním roce americký hlasový kouč Kamal Khan a Helena Kaupová, pedagožka Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze. Pod jejich vedením se kurzisté zaměří na studium světového operního repertoáru a interpretaci zejména slovanských písní. Jejich intenzivní studium v inspirativním zámeckém prostředí vyvrcholí v pátek 8. září v 19:00 koncertem Klasika nevážně – písně a operní árie, na který jste srdečně zváni.

Helena Kaupová je vynikající česká lektorka zpěvu, jež spolupracuje s pěveckými kurzy Festivalu Jarmily Novotné jako lektorka již podruhé. Kamal Khan je světově uznávaný a vyhledávaný hlasový kouč, dirigent a pianista. Po mnoho let působí v nejvýznamnějších světových operních domech, jako např. v Dallasu a Baltimoru a také v Metropolitní opeře v New Yorku. Korepetitorem kurzů a závěrečného koncertu bude Ahmad Hedar, vyhledávaný český klavírista a vokální kouč.

Helena Kaupová
Kamal Khan

Na koncertě vystoupí všech dvanáct účastníků kurzů – pokročilých studentů zpěvu, posluchačů konzervatoří a hudebních akademií: Eva Hartová, Khalina Olena, Pavla Hubáčková, Eliška Minářová, Nela Skarková, Tahirah Zossou, Zuzana Čurmová, Andrej Prachár, Alžběta Symerská, Natália Zmrhalová, Radek Martinec a Tereza Papoušková.

Detailní program koncertu bude upřesněn na základě vybraného repertoáru jednotlivých účinkujících. Jak však název napovídá, bude obsahovat vážné i žertovné árie a písně skladatelů jako Wolfgang Amadeus Mozart či Antonín Dvořák. Neopomene ani tvorbu letos jubilujícího Giuseppa Verdiho, od jehož narození uplyne na podzim právě 210 let.

Výstava Očima Josefa Mánesa v oranžérii

Před koncertem bude také otevřena nově zrekonstruovaná oranžerie v zámeckém parku, kde budou vystavena díla, která vytvořili účastníci výtvarného plenéru Očima Josefa Mánesa, který Zámek Liteň z.s. pořádal ve spolupráci v Národní galerií.

Další informace naleznete na webových stránkách festivalu. Vstupenky za 390 Kč jsou k dispozici na ti*****@za********.cz nebo na tel. 737 650 497.

Festival Jarmily Novotné pořádá nezisková organizace Zámek Liteň z. s. od roku 2012. Jeho cílem je šířit povědomí o jméně a odkazu světoznámé operní pěvkyně Jarmily Novotné, která na zámku žila, a českého šlechtického rodu Daubků, který panství v Litni vlastnil. Festival a spolek oživují kulturní a společenský život na zámku v Litni a postupně obnovují celý zámecký areál – významnou kulturní památku, která byla během uplynulých desetiletí zásadně zdevastována.

Zdroj: Festival Jarmily Novotné

Foto: se souhlasem pořadatelů Festivalu Jarmily Novotné

Tagy:
2 Komentářů
  1. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Super, zajimava akce.

  2. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Pěkná akce, paráda 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account