„Nikdy!“ Tak přesně takto jsem několik let reagovala na téma dovolené v Egyptě nebo Chorvatsku. Protože buď tam jezdili všichni (jako zrovna do Chorvatska) nebo jsem to (právě Egypt) vnímala jako příliš riskantní výhradně hotelovou destinaci, kde si každý jednou musí prožít tzv. faraona.

Tak, jako jsem se s přáteli jednoho dne vydala zcela neplánovaně do Chorvatska a objevila spoustu krásných, turisty nepoznaných míst, tak úplně ze stejného důvodu jsem navštívila snad už 10x i Egypt. Ten mi se všemi svými taji ukázala moje sestra Monika, která tam už 16 let žije.

A tak z poslední návštěvy u mé sestry v Marsa Alam sdílím pár tipů, proč do Egypta rozhodně ne/jezdit! A je už jenom na vás, jak se rozhodnete!

Preferujete zázemí v hotelu a all inclusive? Mrkněte na nabídku cestovky, tady neporadím.

Chcete dovolenou sama? S kamarádkami, mimo hotelový komplex, s tipem na ubytování? Super, určitě čtěte dále!

Cestujete jako rodina a preferujete bydlení v apartmánech nebo vile? Mám pro vás tip! 

Chcete na výlety na vyhlášené egyptské památky? Tak to také radši mrkněte na cestovky, protože můj tip do Marsa Alam je hodně na jihu a za výletem na pyramidy strávíte pak spoustu hodin v autobuse.

Jste zvyklí koupit letenku a bydlení hledat přes Airbnb? Pokračujte ve čtení.

Milujete potápění, kiting, prázdné pláže a soukromí? Vím, kam vyrazit!

Tak kdo bude číst dál? 🙂

My jezdíme několikrát do roka právě do Marsa Alam, do čtvrti Oriental Coast v komplexu Hotelux. Od letiště Marsa Alam cca 25 minut autem. Je to klidná část města, která vyrostla teprve před pár lety. Tady foto mého Františka v bytečku naší babičky, která si vybrala 1+1 přesně uprostřed rezidenčního komplexu, hned naproti hřišti s vyžitím (nejenom) pro děti, 3 minuty od pláže a 3 minuty od místního hotelu. Na apartmán vhodný pro 2 osoby za pár desítek Eur na den můžete mrknout tady.

Pláže lemují krásné vily pro rezidenční bydlení, také s možností pronájmu. Takže, buď můžete hledat pronájem, nebo ještě jedno doporučení na bydlení v apartmánu pro větší rodinku, například TOTO. Ty západy se vám nikdy neokoukají!


Rádi jezdíme mimo hlavní sezónu, protože od června do září je tam na nás šílené vedro a hlavně léto je krásné i v Čechách. Doporučuji tedy vyrazit kdykoliv na podzim do konce listopadu nebo pak zase od února. Tou dobou jsou i pláže úplně prázdné. Fotky jsou z ledna letošního roku, kdy bylo cca 23 stupňů, a tak když foukal vítr, bylo třeba vyndat i mikinu, ale i tak bylo fakt příjemně.

Vyžití pro děti? Vedle lezení po skalách je to neustálé sbírání mušliček a kamínků všeho druhu, v místním baru pak houpačky, minigolf, billiard v životní velikosti a samozřejmě i poměrně široká nabídka jídla. Jídlo cca za 150-300 egyptských liber a fakt pořádné porce (Libra byla nedávno 1,5 Kč). Najíst se dá i v místním hotelu, ale stejná nabídka jídel formou švédských stolů vás přestane bavit po pár dnech, tak je dobré místo na jídlo střídat.  Nebo si občas i uvařit, což v pronajatých apartmánech s plně vybavenou kuchyní a obchůdkem hned za rohem jde!

Tady pár fotek z posledních dovolených. S mojí sestrou Monikou, s výhledem na Rudé moře, s bezkonkurečně nádherným potápěním mezi korály a spoustou rybiček všech barev a druhů. Rodinný výlet na motokáry do pouště za beduíny. Je skvělé, když děti mají možnost vidět i život jinde, jinak… a že krásný hotelový bazén není úplnou samozřejmostí. A že velká rodina je veliká výhoda a mj. také záruka báječné dovolené v jedné z místních vil, v přepočtu na osobu za řádově jednotky tisíc.

A kdo je moje sestra? A co tam dělá! A proč pravidelně provokuje těmito krásnými fotkami?

Sledujte Moni C.! 

Kdybyste náhodou chtěli také tak krásné fotky jako má moje sestra, tak to zkuste bez větru!

Výlet na motokárách do pouště je standardní nabídkou v každém hotelu či jiném komplexu. Cca dvouhodinový výlet na dvou motokárách vyjde v přepočtu na 1.500 Kč. Pro kluky samozřejmě skvělá zábava! Pro maminky trošku delší výlet v dunách, ale co by pro děti neudělaly, že?

Toto není úplně turistický zážitek, ale ráda bych zmínila. Cestou z letiště, kde nás většinou vyzvedne Monika nebo její přítel Míra, vyrážíme za ubytováním a cestou míjíme benzinku s pouličními psy. Míra s Monikou se tam o ně léta starají, jezdí je krmit, pro desítky z nich zajistili kastraci a doma mají také několik zachráněných pejsků i kočiček. A tak František rád poslouchá příběhy, koho právě zachránili a sám se snaží minimálně pohlazením potěšit tyto opuštěné krasavce z ulice, resp. pouště.

No a tady poslední závěrečná. Letenky tam jsme nyní sehnali za 6 tisíc na osobu, letadlo lítá v noci, takže ráno v 7 jste na místě a máte ještě den k dobru. My cestujeme pouze s příručními zavazadly, protože vyjma plavek nic moc není potřeba. Očkování netřeba, pouze antigenní test, který na místě kousek od letiště pořídíte v přepočtu za 400 Kč. Více info ke kitingu, potápění se želvami a další tipy na výlety, najdete už v blogu mé sestry Plážuj stylově.

Tady ještě link od mé sestry s dalším výpisem tipů a možností nejenom pro rodiny, dámskou jízdu, ale třeba i pro kitery a nebo potapěče!

Klikni na Plážuj stylově

A užijte báječnou dovolenou!!! 

Tagy:
2 Komentářů
  1. NelaVávrová 8 měsíců ago

    Byla jsem v Egypte a velmi se mi libilo.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account