Airbus A380 je čtyřmotorový dvoupatrový širokotrupý letoun vyráběný společností Airbus. Je to největší dopravní letadlo pro cestující na světě a je navrženo tak, aby pojalo vysoký počet cestujících na dálkových letech.

A380 se vyznačuje prostorným uspořádáním kabiny a nabízí různé konfigurace sedadel v závislosti na preferencích letecké společnosti. Typická kapacita sedadel A380 se může pohybovat od přibližně 500 do 850 cestujících v závislosti na konkrétní letecké společnosti a konfiguraci kabiny. Letadlo poskytuje pohodlné létání s funkcemi, jako jsou širší sedadla, větší okna a snížená hladina hluku.

A380 obsahuje pokročilé technologie a inovativní designové prvky.

Několik velkých leteckých společností po celém světě provozovalo A380, včetně Emirates, Singapore Airlines, Qantas, Lufthansa a British Airways.

Na fotce je konkrétně A380 společnosti Emirates, které u nás létali pravidelně do doby korony. Jedná se o vyhlídkovou plošinu v Praze, kde lze pozorovat z blízka letadla v ose dráhy.

 

Foto: Nela Vávrová

Tagy:
3 Komentářů
 1. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Jako dítě si pamatuji, že jsme při jednom z mála rodinných výletů zavítali i do Prahy a mimo jiné do Ruzyně, kde se z vyhlídkové plošiny koukalo na letiště a na vzlety a přistání letadel. Bylo to pro mne tehdy něco opravdu nevídaného. Jinak v životě jsem letěla jednou na Mallorku a tak nějak mám pocit, že “mám splněno”. Lety letadlem nejsou to, co by mi v životě chybělo.

  • Author
   NelaVávrová 11 měsíců ago

   Ano, pamatujete velmi dobře, bydlím u letiště a je tu několik vyhlídkových plošin nebo i na letiste je vyhlidkova terasa, kde se koukate na letadla. Ja pracuji v tomto oboru i jsem studovala tento obor…..

   • Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    Jé, tak to máte letadla doslova “z první ruky”, my měli párkrát štěstí, když jsme skrze Prahu vyjížděli směrem na KV, že šlo letadlo akorát na přistání a letělo už tedy hodně nízko nad zemí. Na druhou stranu, jak se bydlí na dohled letiště? Nebude hluk až moc velký, nebo si člověk jednoduše zvykne a po čase už ani nevnímá….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account