Předčítání je pro děti velice důležité, protože rozvíjí fantazii. V záplavě knih se můžeme snadno ztratit a někdy z časových důvodů nakupujeme na internetu. Listujeme stránky internetového katalogu a hledáme co nás zaujme, jenže do toho na nás čeká kopa prádla na žehlení, luxování, a mnoho jiných maminkovských povinností. V tomto období před Vánocemi se k tomu přidává i pečení, a tak není času nazbyt jako koneckonců nikdy. Chtěla jsem Vám, maminkám, tetičkám, babičkám, zkrátka všem ženám, které chtějí potěšit dítě knihou přinést tip na tu moji, a odpovědět na otázky abyste poznaly, jestli tahle kniha splní vaše očekávání.
O čem je knížka Zajíček a tchoř?
O dvou kamarádech, kteří spolu žijí ve své chaloupce a zažívají mnoho příhod, například: perou prádlo, učí se jazykolamy, uklízí domeček, jedou na výlet.
Pro koho je knížka určena?
Pro nejmenší děti, protože jednotlivé příběhy jsou krátké, navíc kniha obsahuje mnoho krásných ilustrací šikovné a zkušené ilustrátorky Zdeňky Študlarové. V knihách určených starším dětem se mohou děti v rozhovorech ztrácet, protože nechápou, kdo co říká a dělá. To že jsem připravovanou knížku při psaní četla svým dětem mi hodně pomohlo, aby se tohle v knížce nestalo.
Hodí se knížka i pro malé školáky?
Ano, hodí. Já jen ráda zdůrazňuji že je pro nejmenší hlavně z toho důvodu, že najít knížku která se bude líbit dětem v mateřských školkách není tak snadné. V každé knížce jsou na konci dvě otázky které prověří nakolik jsou děti při čtení pozorné. Jedna hádanka je vždycky lehká a menší dítě na ní zvládne odpovědět, ta druhá je těžší a o to víc trénuje pozornost při čtení nebo poslechu. Jsou to příhody, které vystihují to, co děti sami znají, a co jim někdy prolétlo hlavou.
Je pravda že tahle knížka děti vzdělává?
To byl také její hlavní záměr. Seznámit děti s bylinkami hravou formou. V každém příběhu se dítě seznámí s nějakou bylinkou, i s tím na co je léčivá a v čem pomáhá. Například mydlice, kterou využijí zajíček s tchořem při praní prádla, tak opravdu funguje. Nebo že jitrocelový list pomůže tchoříkovi, když má bolavou nožičku, i to je pravda, jitrocel nám ušetřil mnoho trápení, když jsem neměla náplast a zafungoval při drobných poranění skvěle.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account