119

Workshop Dechové cviky a léčivé zvuky
Tentokrát to byl Martin Bartoška, který měl zasvětil do konceptu Osho divine healing. Jednalo se o takovou zajímavou formu meditace, kde se nezůstalo u obyčejného Ohm… Společně s různým postavením rukou se vydechovaly samohlásky a celý workshop byl zakončen společnou meditací…
Mé celkové hodnocení…skupinová meditace s cizími lidmi asi není pro mě. Těžko se mi uvolňovalo a ani tento způsob meditace mi prostě nevyhovoval. Ano, mělo to něco do sebe, ale video s tímhle cvičením bych si nekoupila
Odkazy: http://www.osobnirozvojonline.cz/lide/pet-otazek-pro-martina-bartoska
 
S našich končin Šťastná a zdravá žena: Slovanská jóga
Přiznám se, že díky výše zmíněné společné meditaci, jsem tuto přednášku nestihla od začátku, což mě moc mrzelo. Proč? Paní Judita Peschlová vyprávěla opravdu zajímavě. Klidně bych tuto přednášku označila za přednášku dne.
Koncept slovenské jógy mi byl až do toho dne neznámý. Když jsem ale viděla pár videí, slyšela, jakým způsobem se cvičí, že je snaha toto cvičení předávat z ženy na ženu, jako tomu bylo dříve….přiznám se, že mi to učarovalo a plánuji pátrat nejen po kurzu, ale také si zjistit více informací. Najít cvičení, které by vycházelo z ženského principu není jen tak.
Více o slovanské józe, konceptu a paní Peschlové na https://www.angelcity.cz/products/fontana-mladi-pro-zeny-staroslovanska-sestava-mystickych-pozic/
 
Workshop dne: Bollywoodský tanec
Jeden z posledních workshopů, na který mi zbyl čas, byl ten, co se zaměřoval na Bollywoodský tanec (pokud neznáte: https://www.youtube.com/watch?v=TBAj4nbdLEU). Naše lektorka, Jana Hemelíková-Baudisová, sršela vtipem a energií jako málokdo. Naučila nás celou choreografii a bavili jsme se všichni. Nejenom dámy, ale i pánové.
Zatančili jsme si všichni a těžko bych hledala jediného přítomného, komu se chtělo na konci odcházet.
Odkazy: https://www.cestyksobe.cz/jana-baudisova-hemelikova-a-skupina-rasa-bollywood-dance/3462
http://www.felicius.cz/osobnost/hemelikova-baudisova
 
Šaty pro duši v  Umění ženskosti
Krátce bych se zmínila o zajímavém konceptu Renaty Glosové a to šití šatů na míru duše. Sama si vytváří autorské látky, do kterých vás oblékne a vytvoří pro vás šaty, jenž nejenže odpovídají vaší životní zkušenosti a fázi, v níž se nacházíte.
Přenáška/workshop probíhala tak, že si paní Glosová vybrala ženy z hlediště a ukazovala proces, kterým vybírá látku, střih a jak to celé vlastně probíhá.
Je pravda, že ty látky byly opravdu nádherné, jeden by si s radostí nechal alespoň jedny šaty ušít.
Více na http://www.artediva.cz/
 
Poslední přednáška před zlatým hřebem večera byla Harmonie v bydlení podle Feng Shui. O Feng Shui se zajímám už delší dobu, ale vždy se člověk může dozvědět něco nového. Přednášela o ní Renata Mládková, paní, která v praxi radí lidem, jak si zařídit dům, aby to odpovídalo zásadám.
Pro začátečníky to byla přednáška velmi přínosná, i mě obohatila o několik nových poznatků a pomohla mi přehodnotit některé dekorace a rozložení nábytku, co máme doma. Na druhou stranu, paní opět mluvila, jak jin napadlo, skákala o koupelny ke kuchyni, od obyváku k půdě….celkově to působilo chaoticky a kolikrát se v tom špatně orientovalo. Z přednášky jsem odcházela dřív, ani ne proto, že by mě to nebavilo, spíše proto, že před chaosem jsem dala přednost přednášce o sál vedle.
A co, že bylo tak úžasné, že to zastínilo i mé oblíbené Feng Shui?
Přednáška V každém z nás je obrovský potenciál, kde zazářili manželé Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí společně s koučem Janem Műhlfeitem.
Ale o tom zase příště.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account