Přednáška č. 1 – Alternativní stavitelství (Přírodní stavitelství a slamáky)
Moje první přednáška s tématem Přírodního stavitelství mě nezaujala takovým způsobem jako jsem očekávala. Abyste rozuměli, vzhledem k tomu, že u nás v rodině je nejeden stavař, domečky a způsob stavby je mi blízký. A porovnat postupy vycházejí z dávných dob s tím, co se staví dnes? U to ho určitě nesmím chybět.
Když jsem poprvé spatřila Petra Skořepu, autora celého konceptu a zároveň zakladatele Ekovesnice, řekla jsem si, že tohle bude opravdu zajímavá přednáška. Bohužel moje očekávání se nějak nenaplnilo. Ano, představil nám domečky, co vystavěl a vypíchl tam zajímavé věci týkající se odvětrávání, udržování čistoty, tvorbu hliněných omítek nebo jako zbavit dům myší, švábů a další potvor, na druhou stranu mluvil „z patra“ a přednášce trošku chybělo nějaké vystavění, souvislost, návaznost. Nejen díky tomu nestíhal časový limit a konec jako takový byl hrozně uspěchaný.
Zde byla škoda, že přednáška neměla nějakého moderátora. Myslím si, že by byla daleko přínosnější. Na druhou stranu si říkám, že do Ekovesnice by nebylo špatné zajet, bohužel je to pro mě trošku z ruky.
Pokud by vás zajímal koncept přírodního stavitelství, pobyt v Ekovesnici či vůbec jak takové domečky vypadají, máte tu odkazy.
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=MvDLpPDbOdE
Chcete-li vědět víc:
https://www.materialtimes.com/ptame-se/petr-skorepa-mysi-se-spise-nez-do-slameneho-domu-pusti-do-polystyrenu.html
http://www.ekovesnice.cz/
 
Taichi pro zdraví a dlouhověkost a Čchi-kung a Taichi, pět elementů proudění energie
Během celého sobotního programu jste si mohli několikrát prohlédnout soutěžní sestavu Taichi. Já stihla hned první ukázku a ta mě utvrdila v tom, že musím odpoledne zavítat na workshop, kde se naučíme nějaké prvky z Taichi a Čchi-kungu. Nebudu vám tu složité popisovat, jaká je náplň těchto sestav, sama v tom nejsem odborník, pro lepší představu však uvedu, že se jedná o dynamickou práci s dechem a tím i energií. Hodinovým workshopem nás tentokrát provázela velmi sympatická paní Jitka Rychnovská.
A co bylo obsahem? Během hodiny jsme si prošli cca pět sestav na práci z dechem (ti, co Taichi znají možná jim řekne něco zlatý míč a samozřejmě i další cviky). Musím ocenit perfektní klidné a přesné vedení, díky kterému jsem si tu hodinu neskutečně užila a pevně se rozhodla, že se musím poohlédnout po nějaké hodině Taichi v okolí.
Jediné mínus, které jsem na hodině našla bylo prostředí…bylo by fajn to cvičit venku 😀
Videa pro představu:
https://www.youtube.com/watch?v=hIOHGrYCEJ4
https://www.youtube.com/watch?v=6w7IS8_UzHM
 
Přednáška č. 3 – Vliv dětství na naše 4 životní oblasti
Touto přednáškou nás provázel prý poměrně známý kouč Aleš Kalina. Nevím, toho pána jsem viděla poprvé, takže nemůžu soudit o jeho známosti. Pro mě to byla přednáška plná slibů. Komu jsem co áslibovala? No přece sobě. Že se nenechám zastavit, dokud nedosáhnu platu, který bych ráda měla, dokud se nebudu mít ráda natolik, kolik si zasloužím, dokud neuvěřím tomu, že můžu vše, co si usmyslím.
Je pravda, že kolikrát upozorňoval, že ne vždy to, co nám rodiče říkali, musí být to nejlepší. Sama vím, že drž hubu a krok je to nejhorší, co mě škola a rodina mohla naučit. Bojuju s tím stále a každý den. Stejně tak narážel na hodnocení rodičů – vštěpují svým dětem, co je dobré a špatné, hodnotí jejich chování…bohužel tak může vzniknout u dítěte blok – odsuzují-li rodiče, že dítě má jít do učení a stát se třeba zedníkem, to dítě si to ponese celý život a bude to považovat za špatné. Raději se pak bude trápit na vysoké, na níž není stavěný, a bude z něho nešťastný pan inženýr.
Rodiče to myslí dobře, ale jsou to jen lidé…. A i my jsme jen lidé, i když třeba ještě nejsme rodiči. Chybovat je lidské, ale máme možnost volby a můžeme ty chyby napravit a žít podle svého.
Pokud vás zajímá koučink, mohu vás odkázat na https://ales-kalina.cz/. Osobně bych se od něj koučovat nenechala. Povídá zajímavě, o tom není pochyb, ale můj šestý smysl mi řekl, že tohle není cesta pro mě.
Nechcete-li se sebou nic dělat, ani sebelepší kouč vám nepomůže. Já chci na sobě pracovat, ale ne takhle.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account