Se šikanou se podle průzkumů během školní docházky setká až třicet procent dětí. To chce změnit nová pohádková kniha Zvířecí škola, která děti hravou formou naučí respektovat a tolerovat odlišnosti ostatních, že jinakost nemusí být nutně hendikepem a terčem posměchu, ale naopak vyjádřením jedinečnosti.
Víte, proč kočka vyniká v matematice a papouškovi nejde kotrmelec? Chcete zjistit, proč křeček krade svačiny a žížala málem propadne z kreslení? V lavicích Zvířecí školy sedává mnoho dalších žáků – třeba nesmělá želva, rošťácký jezevčík či roztržitá slepička. Každý v něčem pokulhává, v jiném zase vyniká a dohromady tvoří úžasně fungující partu. 
Vzhledem k tématu, který považujeme za důležitý jsme se rozhodli, alespoň formou šíření informací, podpořit projekt Jany Novákové. Ta se chystá formou crowdfundingové kampaně vydat svou první knížku.  
Autorka se do psaní pustila během rodičovské dovolené. Vzděláním novinářka a speciální pedagožka o svém nápadu říká: „Sama jsem se v dětství cítila trochu jiná, byla jsem malá a nemotorná – obojí mi zůstalo – a už na začátku první třídy, kdy ostatní děti neuměly přečíst ani slovo, jsem pod lavicí louskala mayovky. Osobně jsem šikaně naštěstí čelit nemusela, ale vím,že právě takové, “jiné” děti necitlivým přístupem dětí “normálních” často dost trpí. Knížku Zvířecí škola jsem napsala, abych rodičům i učitelům pomohla v boji proti šikaně a aby počet dětí, které se s ní setkají, byl v budoucnu co nejmenší.“ 
Veškeré informace i předprodej knihy najdete na bit.ly/KupSkolu. Rezervací výtisku je možné podpořit její vydání a získat různé dárky, jako soví pexeso, vstupenku do chovné stanice Království sov a další. 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account