V minulém příspěvku jsme si řekli něco o začátku přikrmování. Nyní se podíváme o něco dále, tedy co zavádět v 6. měsíci života našeho dítěte.


 
Zavádění masa do příkrmů
Cca do 1 měsíce od zavádění příkrmů (my začínaly do dvou týdnů) zaveďte do příkrmu zeleniny maso. Maso kupujte čerstvé, vařte ho ve vodě bez soli.
Je dobré maso uvařit, pomixovat a dát do tvořítek na led. Poté už jen vytáhnete a ohřejete.
 
Vhodné maso:
– kuřecí, krůtí, králičí, telecí, hovězí, ryby


 
Ovoce
Do měsíce po zavedení masozeleninových příkrmů zařaďte jako dopolední svačinku ovoce. Dobré je při zavedení ovoce, nezařazovat do jídelníčku novou zeleninu, aby jste mohly popřípadě odhalit alergii.
 
Vhodné ovoce:
– jablko, hruška, banán, meloun, hroznové víno, nektarinky, švestky
 Jogurt
Se snížením počtu krmení mlékem, musíme dítěti dodávat potřebný vápník a živé kultury. My jsme jogurt zavedly od 6. měsíce. Vhodný je např. Hollandie. Do jogurtu můžete přidat již zavedené ovoce.


 
Těstoviny
V dnešní době je zavádění potravin vhodné dříve z důvodu možné alergie na lepek. Proto je vhodné do jídelníčku dítěte zavést od 6. měsíce i potraviny, které obsahují lepek – těstoviny, chléb.


 
Vejce
Jednou týdně můžete přidat do příkrmu na oběd uvařený žloutek. Bílek zavádějte až po konzultaci s lékařem (lékař i internet vám řekne něco jiného).


 
Ovesné vločky

Od 6. měsíce můžete zařadit i ovesné vločky. Jsou vhodné jako záhušťka do masozeleninových příkrmů


 

 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account