Jak zabavit děti? Zapomeňte na všechny drahé hračky z katalogů a z reklam. To je vždy jen “nutnost”, aby děti nevypadly z žebříčku oblíbenosti a zabaví jen na dobu nezbytně nutnou a do dalšího uvedení novinek na trh.
Máme dvě děti, dva kluky(3,5 roku a 9 měsíců), ale jsou chvíle, kdy se u nás sejde i šest dětí a tak je o zábavu postaráno. Ovšem o zábavu moji, hlídací maminku a tetičku..teď ještě zabavit ty naše zlatíčka!!  Já to vidím tak, že je rozdíl, zda chceme zabavit děti a mít svoji pohodičku nebo zabavit děti, aby přežily den a neukousaly se nudou a sebe navzájem. To by bylo ale na deset tipů a tady jde jen o pět, tak to shrnu a snad se mi to při mé premiéře v blogovaní povede:) 
1. Pro nás práce, pro ně zábava
Tady jde o jedinou věc, nechat děti ve všem a se vším pomáhat. Chtějí být součástí všeho co děláme, tak jim to, co nejvíc to jde, umožněme. Jak velká zábava může být pro ně pečení koláče, slaného štrůdlu nebo umixovat koktejl. Tyto dobroty jsou u nás skoro denně, ale je fakt, že já už jen zapínám a vypínám trůbu:) A to jsou synovi 3 roky. Nechat jim volnou ruku v kuchyni (samozřejmě, když už máte jistotu, co se může stát) je pro ně úžasná zkušenost. Mimo toto vaření se připojí rádi k sečení trávy, vyorávání brambor, malování pokoje a z mnohé práce umí vytvořit zábavu i pro nás:)
2. Malování, modelování
Dát dítěti štětec a barvy, tak je doslova vymalováno. Tímto toho mého neposedu zabavím vždy s jistotou zajištění klidu a pohody pro maminku.  Modelína je jako její sestra a dětičky dokáže zabavit na dlouho. Když si vytvoříte svoji vlastní hmotu podle volně dostupných receptů, tak se ani nemusíte bát k této zábavě pustit i ty nejmenší.
3. Voda
Nechat děti se koupat a cákat je další rada. Tady sice je potřeba více dozoru, ale to spíše v létě v bazénku. V tomto období někdy vystačí napustit kýbl vody..udělat pěnu, dát kelímky, vodní pistolky a děti Vám rádi na oplátku umyjí vanu či sprcháč. Dvě mouchy jednou ranou – zabavené děti a “čisto”..aspoň podle našeho dědečka, který říká, že co je mokré je čísté!
4. Úkoly, pokusy, koláže…
Uděláme si třeba den naruby, ráno večeříme, můžeme být v pyžamu celý den – prostě cokoliv dělat jinak než obykle. Děti rády převezmou roli rodičů:) Nebo je snadné a účinné zadat dětem úkol.. vystříhat z časopisů obrázky a nechat je udělat vlastní komiks – to pro ty starší, pro ty menší stačí lepidlo a nůžky – tam se umění ukáže samo. Všechny děti milují pokusy..a je fakt, že tady jde i o zábavu pro nás.Nebo si  zadat den v barvě – tzn.že se snažíme aby celý den byl třeba zelený (dáme si zelené triko, na oběd si dáme špenát, děti natřou starou židli na zeleno, cokoliv zeleného). Kdo se nechce pouštět do velkých akcí, zahraje si pexeso, activity aj.
5. Utečeme ven!!!!
Pokud nic nezabírá, nic se nechce, nic nebaví..doma je to k zbláznění. Šílený nepořádek, chaos a křik. Je potřeba vzít nohy na ramena a utéct ven!! To je asi ta největší jistota. která zabírá vždy a všude. Děti nemají překážky..sníh, déšť, vítr..ve všem hledejte to krásné. Že Vaše dítě nevydrží na místě?  Běžte ven, najděte kaluž, dejte dětem do ruky kamínky a klacíky..pokud máte něco do čeho tu vodu můžou nabrat máte vyhráno:) Budou skákat, nejlépe z kaluže do bláta..vidět jak se kaluž zabarvuje od hlíny je nakonec ten nejlepší učitel:) Kam se hrabou pokusy a rady. My si nedávno s dětmi zahráli na stopku. Já s mladším šla s náskokem do parku, za sebou jsem nechávala na cestě křídou nakreslené šipky a tatínek se synkem šli v mích stopách. Sem tam jsem schovala i úkol – kluci si zazpívali, zacvičili a nakonec v cíli našli poklad)já měla v parku hodinku pohodičky. A všichni byli spokojení. A o to tady jde..a pohodu a radost ze života.
Snad jsem trochu nastínila to, jak to u nás vypadá a funguje. Pokud někoho inspiruji, budu jen ráda. Všem přeji hezké a pohodové rodičovství!

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account