K létu patří voda. A k ní bezesporu různé nafukovací hračky a plastová lehátka. Ale ještě větší zábava to je, pokud je takové lehátko naplněné vodou. Jedno takové si můžete vyrobit i sami doma, a to doslova za babku.
Lehátko z fólie
Vypadá to složitě, ale vůbec to tak není. Chce to jen trošku času a umět zacházet s žehličkou. Pak už jen vyrazit do obchodu pro kutily a sehnat si velkou a hlavně skutečně pevnou plastovou fólii.
Dále si připravte

    žehličku
    papír na pečení
    fixu
    kobercovou lepící pásku

Příprava šablony
Jdeme na to. Plastovou fólii si rozprostřete na zem a přeložte ji napůl. Pak si vezměte pečící papír a ustřihněte si z něj asi 50 cm. Tento kus v půli přeložte a od místa, kde je papír přeložený, si odměřte 5 cm. Tam udělejte podélnou čáru. Takto si vytvoříte takovou šablonu, díky níž budete vědět, kam až můžete zajet žehličkou.
Zažehlete okraje
Nyní si rozpalte žehličku. Vezměte fólii, vložte ji mezi pečící papír a pomalu po něm přejíždějte žehličkou. Ale jenom k namalované čáře. Tímto způsobem objeďte celou fólii, ale nechejte v jedné části díru tak velkou, abyste do ní mohli dát hadici na vodu. A máte prakticky hotovo.
Přidejte H2O
V tuto chvíli vyneste holé lehátko ven. Vyndejte hadici, strčte ji do otvoru ve fólii a lehátko naplňte vodou. Místo s dírou podložte, aby vám voda nevytékala ven. Až budete mít lehátko naplněné vodou, díru jednoduše přelepte páskou na koberce, případně opět přejeďte žehličkou. A zábava může začít.
použito z hobby-deníku, ale myslím že je to dobrá inspirace pro letošní horké dny.8-)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account