114

První den v první třídě…
V tento sváteční den, kdy došlo na seznámení s paní učitelkou, se mi podle prvních pozorování v hlavě okrajově mihly následující myšlenky – paní učitelka je celá v černém, trochu vyděšený výraz, působí na mě upjatě, nebude s ní moc legrace… – ale rychle jsem je zaplašila, protože nerada soudím podle prvního dojmu.
V listopadu mi přišel email od této paní učitelky, že tvořili ve třídě slova podle slabik PE, SA, MO a můj syn jí prý řekl – PE – penis, SA – sakra, MO – moč. Paní učitelka mě mailem suše vyzvala, ať to s ním doma proberu, ona že už to udělala.
Kromě slova sakra (přiznám se, že to doma používám občas já), nevidím na ostatních dvou nic pohoršení hodného, tím víc, že si syn den předem prohlížel knihu o těle, což jsem jí i napsala. Nicméně jsem mu vysvětlila, že taková slovíčka paní učitelka tedy ráda nemá a ať si na ně příště dává trochu pozor…. Mimochodem, paní učitelka ještě může být ráda, že po něm nechtěla slabiku VA (ano i tahle ženská část těla byla v knize popsána 🙂).
Tuto příhodu jsem probírala se sousedkami a všechny se tomu zasmály. Zároveň jsem se dozvěděla, že některým maminkám napsala ještě méně příjemné maily – jedné mamince napsala během října, že její dítko je ve třídě úplně mimo, že tam v podstatě nemá co dělat. A druhé mamince, že její syn je neustále pozadu a že nestíhá. Nejde o to, že napíše svůj názor, ale způsob, jak to rodičům píše.
Ve třídě je 15 dětí a 1 učitelka s asistentkou, takže luxus. Svým jednáním mě nutí dělat si o ní ne moc pozitivní obrázek a budu tedy jen doufat, že mi tento pocit časem vyvrátí. Sranda s ní ale asi moc nebude.
První dojem měl zase pravdu, i když bych chtěla, aby ne… i tak ale zůstávám k paní učitelce otevřená a budu si spíš všímat jiných jejích kvalit.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account