Jedinečnou příležitost budou mít příznivci naší sympatické oštěpařky Báry Špotákové vidět jí závodit na živo i doma, v Čechách. A to hned dvakrát. Dvojnásobná vítězka z her v Pekingu a v Londýně, mistryně světa i Evropy se nejdřív představí fanouškům atletiky na Memoriálu Josefa Odložila, který se koná v ponděli, 5. června 2017, na stadiónu pražské Dukly, na Julisce, na Praze 6. Tento stadion má Bára obzvlášť v oblibě – už dlouhá léta je totiž členkou Dukly Praha a zde se připravuje i na své nejdůležitější závody ve světě. Po závodech v Praze bude starovat na mistrovsvtí republiky v Třinci, které je na programu 9.-11. června 2017. 
Po včerejší předzávodní tiskové konferenci v Praze jsem požádala Báru, maminku tříletého Janka, o krátký rozhovor pro náš web.
Báro, před odletem na závody Diamantové ligy do amerického Eugene, který se konal 27. května, vás trápilo nachlazení…
Ano je to tak. Když jsem minulý týden, v pondělí, zavolala mé doktorce, která je specialistkou na homeopatii i na čínskou medicínu, řekla mi, přijeďte ještě dnes v pondělí, nebo pak má volný termín někdy až v říjnu… Tak jsem hned za ní jela, i když v ten den jsem zrovna točila jeden reklamní spot pro mého sponzora. Musela jsem to vše urychlit, abych stihla zajet za mou doktorkou na pátou hodinu. Ohromně mi pomohla. Dala mi homeopatika a za dva dny jsem byla jiný člověk, zdravotní problémy byly pryč. 🙂 Cestu do Eugene jsem zvládla už dobře, ale letět do Ameriky na otočku to bylo hodně náročné.
V Eugene jste nakonec vybojovala 4. místo a výkonem 63,30 m jste hodila limit na srpnový světový šamionát v Londýně. Jak jste spokojena s výsledkem?
Byla jsem sice čtvrtá, ale sebrala jsem body, hodila limit do Londýna a zjistila jsem, že je tam velká rezerva. Posouvala jsem si rozběh o metr a půl, protože mi chybí házení v rychlosti, teple a v závodním tempu. Tudíž věřím, že se to bude zlepšovat 🙂 Cítím se velmi dobře připravená fyzicky a nyní budu srovnávat techniku na závodech. Vyhlížím Memoriál Josefa Odložila i mistrovství republiky v Třinci s dobrým pocitem. 🙂
Vy máte na správném  místě i srdce, jste jednou z patronek – společně s Lucií Benešovou, Janem Měšťákem a Vladimírem Hronem – nadace Dejme dětem šanci. Co pro vás spolupráce s dětmi z dětských domovů znamená?
Se zmíněnou nadací spolupracuji od začátku roku 2013, když jsem byla těhotná s Jankem. Měla jsem tehdy trošku více času a když mě oslovily hlavní představitelky Dejme dětem šanci, vůbec jsem neváhala. Oslovilo mě to hlavně tím, že zakladatelky této nadace dělají svou práci zadarmo a ví se naprosto přesně, kam ty peníze jdou. Zaujala mě samozřejmě tematika dětí z dětských domovů, protože já si tu situaci vůbec nedovedu představit… Musí to být velice náročné, když dětí opuštějí dětské domovy a musí se pak zařadit do reálného žívota… Je to kolikrát těžké i pro děti z normálních rodin, natož pro děti, které neměly štěstí na rodinu… Já jsem měla a stále mám obrovské štěstí na rodiče a na rodinu a jsem za to stále vďečná. Proto se alespoň trošku snažím podporovat projekty uvedené nadace, která dětem z domovů skutečně hodně pomáhá 🙂 Jen mě trošku mrzní, že jsem nakonec kvůli návratu z Eugene nestihla přijet na akci Den dětí v Myslbeku. Ale kdyby někdo ze čtenářek chtěl podpořit dobrou věc, může si třeba koupit na e-shopu Dejme dětem šanci i hrníček s mým podpisem i motem “I malá pomoc dětem je velice důležitá”. Děkuji předem 🙂
Na našem portálu jsme o vás už psaly vloni ohledně kampaně “Děkuji maminko!” a z příznivých ohlasů bylo znát, že i mezi ŽENY s.r.o. máte své příznivce…
Já veřím na pozitivní energii podpory od lidí. 🙂 Nesmírně si té podpory od žen na tomto webu vážím a moc za to děkuji 🙂 To vždycky hodně potěší, když se člověk doví, že někomu je sympatický a svými výkony udělá druhým radost 🙂 Věřím tomu, že když se někdo chová k ostatním dobře, tak se mu to vrací. Děkuji moc všem, kteří mi drží palce 🙂
 
Ještě jedna dobrá zpráva na závěr: Báru Špotákovou můžete dnes,2. června, od 19:55 vidět v pořadu Top Star v televizi Prima – reportáž s ní natočila kolegyně Andrea Ježková.
                                                                                                      
                                                                                                                  Eva K.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account