Vím, že jste silné, samostatné, soběstačné, emancipované. Vím, že zvládáte spoustu věcí. Dokonce dokážete dělat i víc věcí najednou. Jste skvělé matky, manželky, milenky, kamarádky, sestry, dcery, sousedky, uklizečky, pracovnice roku. Jste zkrátka úžasné! Já to vím a vy to víte taky.
Ale někdy toho je prostě už moc. Ono hrát si každý den na dokonalost je prostě únavný. A někdy taky trochu otravný.
Ženy, přiznejme si to, někdy je toho prostě moc. Děti hučí, nosí špatné známky, nebo poetické poznámky. Na to, že mají zítra donést 35,- PŘESNĚ! si vzpomenou v 9 večer, kdy do bankomatu daleko a vy máte v peněžence jen 29,- a kartu. Manžel, partner, milenec je věčně utahanej z práce, nebo podrážděnej, protože hokej dopadl tak jak dopadl. V posteli nejste ochotná dělat jeptišku navlečenou do sexy vamp oblečku, což ho rozladí úplně maximálně. A pak ho ještě sprdnete za pohozený ponožky. Tak pak to gauč jistí. Ne pro vás, ale pro něj. Kdo by taky vedle vás chtěl spát, že?
Kamarádka vás pozve na víno, aby se vám pochlubila svým úžasným, novým, naklizeným bytem zrovna ve chvíli, kdy u vás doma bouchly kamna, a sousedovi nad vámi vytekla pračka. Posloucháte její štěbetání a jediné, co stíháte pobírat je její dokonale nalíčená pusu v odstínu nejnovějšího barevného trendu. Vy máte pusu popraskanou, protože jste někde ztratila jelení lůj, který jste nedávno s radostí vytáhla z kapsy zimního kabátu.
Někdy je den, týden, dva týdny prostě takové divné, nepohodlné období, které dovrší menstruace, co přijde o týden dřív, než vám hlásila vaše chytrá aplikace v mobilu.
„Jsi nějaká podrážděná. Je ti něco?“ zeptá se nevině váš partner a vy vrhnete pohled, který za vás řekne vše. Chlap složí noviny a v tichosti vyklidí minové pole.
Dětem stačí jediný pohled, na jindy milující maminku, aby se zavřely do pokojíčku a v tichosti ho uklidily. A následně si pak na čistém, pracovním stole mohly napsat úkoly.
A vy?
Buď se zhroutíte a desítky minut nezadržitelně pláčete, nebo skočíte do nejbližší sámošky pro lahev vína. (Ty připravenější a zkušenější z nás mají lahev připravenou v pohotovosti ve dvířkách lednice.)
Ono je potřeba na takové stavy nějak zareagovat, jinak by vás rozbolela hlava.
A co myslíte, milé dámy, že je lepší na nespokojenou, rozzlobenou ženskou duši? Paralen anebo dvojka (či víc) vína?
Občas to zkrátka přijde na každou z nás. Tomu se jako nádoby plné emocí nevyhneme. A pak, pro takové okamžiky, mějte připravenou svou KPZ (krabičku poslední záchrany). Povinná výbava je: dobrá kamarádka na telefonu, která snese vaše hodinové hořekování, nadávky a přívaly pláče kombinované s nezadržitelnými výbuchy smíchu a lahev něčeho, co vám bude chutnat klidně i ve větším množství 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account