Do všeho, co dělá, dává svoje srdce. Ať se jedná o náročnou práci manažerky v její full servisové agentuře, o vaření a pečení dobrot pro rodinu nebo o sjezdové lyžování, vše dělá, jak nejlépe umí. Jako mladá lékařka však před kariérou v medicíně dala přednost rodině a výchově svých tří dcer. A svou životní roli maminky také vykonávala, jak nejlépe mohla – s láskou a naplno. I když svým dospělým dcerám a jejich rodinám je stále velkou oporou, už se také naučila, jak je důležité najít si čas a prostor jen pro sebe a na své zájmy.
MUDr. Ivana Kaderková, jednatelka a manažerka své agentury, We Make Media, kterou téma sebevědomí také hodně zajímá.
Paní doktorko, co Vás obzvlášť potěšilo v poslední době?

Ač mám tři dcery – Anetě je 28 let, dvojčata Sabina a Eva mají 26 let -, není mezi nimi žádná rivalita, ba naopak. Navzájem mají tak neskutečnou lásku, že mě to pokaždé až dojímá… A zrovna nedávno, Aneta, říkala: “Mami, všimla sis, jak se se ségrami a samozřejmě i s tebou máme velmi rády?” Kolikrát se spontánně domluvíme a sejdeme, abychom se viděly a popovídaly si. Myslím si, že podobné vztahy mezi mámou a dcerami, sestrami, nebývají tak časté…
Jak se Vám podařilo vybudovat s dcerami tak skvělé vztahy?
Dala jsem přednost mateřství před kariérou lékařky. Byla jsem s nimi pět let doma a strávily jsme spolu spoustu času. I když jsem pak již chodila do práce, do jednoho vydavatelství zdravotnické literatury, dbala jsem na jejich kroužky a vedla je k aktivnímu sportování – i na vrcholové úrovni. A všechny sportují dodnes.
Pro zajímavost jen poznamenám, že Vaše Evička je manželkou judisty Lukáše Krpálka, olympijského vítěze z her v Rio de Janeiru a tvoří opravdu krásný pár…
Oni jsou zlatíčka. Vždy si užívám čas trávený společně s nimi i se svými vnoučaty, s tříletým Toníčkem a s roční Mariankou.
V roce 2007 jste v Praze založila fullservisovou agenturu s působností jak v České republice, tak na Slovensku, v Rakousku a Itálii. Co všechno organizujete? 
Naše agentura organizuje nejen národní, evropské a světové kongresy v medicíně, ale i prestižní společenské akce. Patří mezi ně například reprezentační ples Sestry na sál!, v jehož rámci se koná již pravidelně také finále soutěže Sestra sympatie. Také vydáváme zdravotnickou literaturu pro odbornou i laickou veřejnost.                                                       
Mezi hlavní cíle zakladatelky našeho portálu Evy Vaškové Čejkové a jejího týmu patří zvýšování sebevědomí žen. Pravidelně proto organizují po celé České republice akce pro ženy a dívky s názvem Den, kdy se mám ráda. Jak vnímáte zmíněnou problematiku Vy?

Myslím si, že většina žen má se sebevědomím problémy. Mnoho z nich se podhodnocuje, ani si to neuvědomují. Bohužel mnohdy se na jejich nižším sebevědomí podepsali rodiče, kteří byli možná přísnější a nechválili je ani za jejich menší úspěchy.
Měla jste i Vy někdy problémy se sebevědomím?
Ano, měla. I já jsem se v minulosti potýkala s nižším sebevědomím. Hodně jsem o tom přemýšlela a poslední tři roky jsem hledala rady v knihách z oblasti osobnostního rozvoje. A stále se snažím pracovat na sobě.
Které knihy Vás obzvlášť zaujaly?
Pokud bych měla vybrat z mnoha knih, které jsem přečetla, tak je to od D. M. Ruize snad klasika, Čtyři dohody, dále Pět stupňů připoutanosti a mnoho dalších. Hodně mě oslovila i kniha Marianne Williamson, Návrat k lásce. V této knize mne snad nejvíce zaujalo tvrzení, že největší strach lidí je strach z lásky!
Co byste doporučila našim čtenářkám na zvýšení jejich sebevědomí?
Ono to vůbec není o fyzických proporcích nebo o vysokých školách. Je to o tom, aby si každá vážila sama sebe, aby na sobě neustále pracovala. Protože když má žena zdravé sebevědomí, tak vyzařuje pozitivní energii a je šťastná. Ráda bych zde zdůraznila, že díky naší soutěži o titul Sestra sympatie vidím v souvislosti se sebevědomím výrazné pokroky i u sestřiček.
V čem se to hlavně projevuje?
Jsou mnohem krásnější, než byly před soutěží. Ta děvčata si začnou sama sebe více vážit a jsou zkrátka krásnější.
Máte hodně náročnou práci manažerky. Čím vším si dobíjíte baterky?
Miluji domácí práce od vaření, vytváření různých dekorací až po zahradničení. Jsem přímo “chorobná” pekařka vánočního cukroví…:-)Vždycky mám až 14 druhů cukroví, které pak pochopitelně rozdávám dcerám i známým… A musím říct, že minulé léto už to trochu hraničilo s “abnormálností”. S mírnou pomoci dcery, Anety, jsem udělala až 150 domácích marmelád s různými příchutěmi – jako třeba s levandulí, badyánem a mátou. Také jsem se po letech vrátila ke hře na kytaru, ke klasice. Rovněž velmi ráda sportuji, a to již od malička.
Jakým druhům sportu se věnujete?
Po prarodičích mám chalupu v Krkonoších a už od dětství mě nejvíce baví sjezdové lyžování. Je to moje vášeň. Trávím zde v zimě téměř každý víkend. Mám za sezonu naježděno na svahu více, jak 500 km a bylo by i více, ale práce nedovolí.:-)Ráda jezdím rychle – i když někdy na hranici bezpečnosti – a ten adrenalin mi vždy vyčistí hlavu.:-)
Eva
 
Popis fotek: Titulní foto: MUDr. Ivana Kaderková v roli manažerky
Foto č. 2: Paní Ivana s Evičkou a Lukášem
Foto č. 3: Paní Ivana s dcerami na horách
Foto č. 4: Paní Ivana si užívá lyžování na horách
Zdroj: Drafter.cz (titulní foto) a archiv MUDr. Ivany Kaderkové
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account