Kalhotovky” alias kalhotkové plenky

Co se týče systémů, už jsme tak nějak v půlce. Je jich celkem dost, že? Právě proto vám je do detailu představuji, aby jste se v tom rychleji zorientovali. Tenkrát jsem v tom tápala hodně dlouho, ale pokud budete potřebovat poradit nebo na vlastní oči byste chtěli vše vidět a osahat si, existují i látkovací semináře. Stačí, když si na facebookové stránce najdete svoji regionální skupinku. Seznam najdete tady

Kalhotovky se šijí z různých materiálů. Dávají se na ně ještě svrchní kalhotky, protože nemají PUL. Zase určitě stojí za zmínku, abyste nekupovali hned jich několik od jedné značky, ale abyste vyzkoušeli, které vaším miminkům sednou. To opravdu platí u všech plen. 

U kalhotkových plen si můžete vybrat jestli chcete zapínaní na snappi sponku, na suchý zip nebo na patentky. U novorozence do 6. měsíců nemusíte dávat žádnou vkládačku. Není to potřeba, aby vlastně ta miminka neměla tak velký balík. Potom postupně můžete začít přidávat jak na den, tak na noc krátkou nebo dlouhou vkládačku. Nebo potom u starších dětí obě dvě. Další dělení je podle velikosti na novorozenecké a jednovelikostní. A pak se ještě dělí na noční a denní s tím, že noční kalhotovka je více vycpaná než ta denní, proto se to takhle dělí.  

Tyhle co vidíte na obrázku jsou doma šité. Jsou to jednovelikostní denní i noční. Ty noční mají uvnitř silnějšího beránka. Střihově odpovídají značce Unuo. Nám skvěle sedí, protože nejsou ani široké, ani úzké, jsou tak akorát. Řekla bych, že sednou snad každému miminku a dítěti. Já mám půlroční miminko a přes den do nich nedávám ještě žádnou vkládačku. Zatím to tak stačí, hlavně jak jsou velká horka, tak je opravdu lepší přebalovat častěji, aby se miminkům v tom nepařil, tak dlouho zadeček. Na dotykové straně je kojenecký plyš a uvnitř je beránek. 

 

Dále jsme měli tyhle barevné kalhotovky od Yháčka. Jsou to také české pleny. Opět nemají PUL, takže se na ně dávají svrchní kalhotky. Tyto nemají ani suchý zip, ani patentky, jsou na snappi sponku. Tak jak je vidíte složené na první obrázku, tak se skládají. Ta barevná část přijde na zadeček. Já jsem je teď do půl roka používala s jednou krátkou vkládačkou na noc s tím, že jsem v noci už nepřebalovala. 

 

Takže jak to funguje u nás přes noc. Já vždycky koupu mezi sedmou až osmou hodinou. Hned po koupání jsem teď do 6. měsíce dávala tyto kalhotovky s jednou krátkou vkládačkou na snappi sponku. Teď jí už dávám kalhotovky se silnějším beránkem, které jsem představovala nahoře a do nich dávám jeden čtverec složený na rovno.

Na kalhotovky dávám tyto svrchní natahovací kalhotky s PULem. Dávám je jenom na noc. Přes noc už nepřebaluji, vždycky přebalím až ráno, když se malá probudí, což je kolem 
7 hodiny. Tyhle svrchní jsou zrovna od Petitlulu, mám je dvoje na výměnu. Ty druhé máme s beruškama, ale těch firem je zase více, takže určitě nejprve vyzkoušejte. Teď už máme velikost M, která sedí už tak od 6-ti kg, které už máme. Nesmíte se leknou toho, že možná vám půjdou hůře nasadit, ale je to proto, aby dobře přilnuly kolem nožiček a kolem pasu. 

 

Dále můžete na noc místo těchto kalhotek použít tzv. vlňáčky. Já je nepoužívám z toho důvodu, že se musí ještě lanolinovat. Lanolinovat se musí, aby přes noc neprovlhly a neprotekly. Jak se to dělá, najdete i na youtube. Pokud jste zruční můžete si je uplést nebo uháčkovat i doma, ale uháčkované nebudou, tak hezky měkoučké. Pokud ne dají se koupit na eshopech a určitě je najdete i na fléru. Pokud potřebuje více informací o vlňáčcích, navštivte webovou stránku decida.cz, kde se dočtete jakou vlnu použít atd. 

Praní: Koukám, že jsem se ještě nezmínila, jak pereme plenky. Všechny plenky, ať už jsou české nebo čínské, peru na 60°, i když ne vždy je u čínských napsáno, že se můžou prát na 60°, ale normálně perte vždy vše na 60°. Nic se jim nestane, já je peru už dlouho a pořád jsou v krásném stavu. Peru tak, že dávám nejprve předpírku, potom hlavní program a nakonec ještě máchání. Tady je důležité si zjistit, jak vaše pračka pere, jestli mezi těmito programy vypouští vodu. Pokud nevypouští, nastavujte raději programy postupně ručně, aby se pleny nepraly ve stejné vodě. 

Co nedoporučuji, pokud používáte čtverce a potom i jiné plenky, hlavně ty s fleecem, neperte je společně. Čtverce při praní celkem dost pouští žmolky a potom jsem měla všechny kapsové plenky s fleecem od žmolků, takže raději prát vzlášť. U suchých zipů doporučuji, aby se vám nezanášely, je vždy před praním zapínat. 

Já doufám, že jsem zas opět nic nezapoměla napsat a pokud se potřebujete i přesto na něco zeptat, klidně mi napište. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account