Konec prázdnin a návrat dětí do škol a školek spousta rodičů svým způsobem vítá. S nástupem prázdnin se plni elánu rozhodli věnovat svým ratolestem co nejvíce času. Být dva měsíce vzorným rodičem je ale přeci jen náročné. Také absence zaběhnutého režimu začíná být již únavná. A tak si většina z nás v druhé polovině prázdnin často uvědomí, že se začíná těšit na pravidelný rytmus ranního vstávání a odchodu dětí mezi jejich vrstevníky, do školky či školy.
Ať jde vaše dítě do kolektivu poprvé, nebo má již zkušenosti, vždy se jedná o stresovou situaci. Jak pro dítě, tak pro rodiče. A představa, jak po týdnu školní docházky řešíme, kdo zůstane s nemocným dítětem doma, nám na náladě nepřidá.


 
Ochránit dítě úplně před všemi nemocemi, se kterými se v kolektivu potká, není možné. A není to ani žádoucí. Náš imunitní systém má v těle svoje místo.  Když bychom jej nechali zahálet, mohl by se z nečinnosti obrátit proti vlastnímu tělu. Přehnaná hygiena a izolace je častou příčinou alergií, ekzémů i autoimunitních onemocnění.
Jak tedy najít rovnováhu, která bude pro naše dítě prospěšná a umožní mu radovat se z kamarádů v dětském kolektivu bez přílišného rizika? A zároveň vědět, že jsme udělali to nejlepší, co bylo v dané situaci možné?
Základem je samozřejmě prevence. Podporovat schopnost imunitního systému vypořádat se s běžnými podněty již od malička. Ideálně začít hned po narození děťátka, kdy jeho imunitní systém zraje.
Přijďte si popovídat na téma děti a přirozená imunita na naše setkání v Brně v Pracovně ŽENY s.r.o.
Důležité je dítě neizolovat od jeho vrstevníků. Umožnit mu kontakt s kamarády, domácími mazlíčky, s přirozeným prostředím. A posilovat jeho imunitní systém.  Jednak tím, že mu dáme podněty, aby si mohl vyzkoušet svoji funkci. Tedy to nebudeme přehánět s používáním všech těch dokonalých čisticích prostředků a desinfekcí. Všeho s mírou zde platí dvojnásob.
Zároveň imunitní systém dítěte podpoříme správnou výživou, pohybem, a v náročném období nástupu do dětského kolektivu, i vhodnými doplňky stravy.
Jak je v poslední době již naprosto zřejmé, základem zdravého organizmu je zdravé střevo. Není nutné, a většinou ani účelné, nasazovat dítěti bezlepkovou stravu nebo třeba úplně zakazovat cukr. Zdravé dítě potřebuje ke svému vývoji ve výživě určitou rovnováhu a zastoupení všech složek v rozumné míře.
Co můžeme udělat, je podpořit čisticí schopnost střev například zelenými potravinami. Jistý „úklid“ našich střev umožňuje lepší vstřebávání všech vitamínů a živin ze stravy. Dávat dítěti multivitamíny v případě, že jeho střeva neplní dobře svoji funkci, nemá valný význam. Kolem 70 % správné funkce imunitního systému souvisí se střevem. Zdravé střevo má vliv i na výskyt ekzémů, alergií, zápachu z úst, zvýšené kazivosti zubů.
Zelené potraviny, jako zelený ječmen nebo sladkovodní řasy, například chlorela, jsou k tomuto účelu ideální. Můžeme je dávat dětem již od narození. Zvyknou si tak na přirozenou chuť těchto potravin. Jednak podporují samočisticí schopnost střev a také dodávají tělu potřebné živiny.
Důležité pro funkci střev je i správné složení přirozené mikroflóry. Podávání některého přípravku s obsahem probiotik  výrazně zvýší šanci, že vaše dítě zůstane zdravé i ve třídě plné smrkajících spolužáků.
Osvědčeným přípravkem pro bezproblémový návrat dětí mezi vrstevníky je Colostrum. Jedná se o jednu z nejsilnějších „zbraní“. Je to mlezivo, tedy první strava narozeného mláděte, které se tvoří dříve než mateřské mléko. Jde o opravdu silný koncentrát všech vitamínů a živin, i dalších látek důležitých pro správný vývoj imunitního systému.
Mnohým maminkám se osvědčily přípravky a sirupy z bylinek či homeopatické léky. O nich si řekneme v některém dalším článku. Budeme rádi za vaše komentáře, zkušenosti či dotazy.
Přeji všem rodičům pohodový nástup jejich ratolesti zpět do jeslí, školky či školy. Ať již je to poprvé nebo se jedná o odrostlé školáky. Nejdůležitější je určitě radostný návrat, bez zbytečných obav a s podporou rodičůJ.
               
 
 
Uložit

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account