124

Jenom ti nejlepší z nejlepších dostali možnost spolupracovat na pohádkovém muzikálu Královna Kapeska, který bude mít premiéru 7. 3. 2018 v pražském Divadle Hybernia.
Královna Kapeska je volným pokračováním velmi úspěšného, divácky oblíbeného autorského muzikálu Kapka medu pro Verunku, které navštívilo více, než 120 000 diváků. Opět se vydáme na pohádkový ostrov, kde půjde ale tentokrát o záchranu života Kapesky, Královny přírodních sil a budeme všichni doufat, že KTS, Kates, Král temných sil, svůj boj o ovládnutí světa prohraje a že všechno dobře dopadne, jak se na správnou pohádku sluší a patří.
“V dnešní době je na domácí scéně muzikálů hodně a divák má na výběr z mnoha domácích i zahraničních/licencovaných děl. Proto je nezbytné, aby nově vznikající muzikály byly dokonalé v každém detailu. Je potřeba mít výborné autory (příběh, hudba, texty), režiséra, mistra zvuku, experta na scénu i světla a hlavně vynikající herce, zpěváky i tanečníky. Dali jsme dohromady opravdu ty nejlepší z nejlepších. Všechno musí do sebe správně zapadnout, abychom získali unikátní muzikálové dílo v každém ohledu. Kapka medu pro Verunku takto unikátní byla a my pevně věříme, že její pokračování Královna Kapeska bude stejně úspěšné,” říká producentka Lenka Pixová.
Na seznamu účinkujících nového muzikálu Královna Kapeska je mnoho hvězdných jmen, posuďte sami: Martina Pártlová, Jana Zenáhlíková, Peter Strenáčik, David Gránský, Anna Julie Slováčková, Michaela Sejnová, Gabriela Partyšová, Michaela Nosková, Ernesto Čekan a ještě spousta dalších.
Za vznikem “Kapesky” stojí sehrané scénáristické duo manželů Aleny a Jana Pixových, hudbu složil Tomáš Beran, texty písní pak Kristýna Pixová. Režie se ujal Juraj Čiernik s pomocnou režisérkou Ivanou Korolovou, choreografii má na starost Petra Parvoničová. Ale tím není výčet profesionálů vyčerpán, musíme zmínit také Pavla Dautovského (světelný design), Petra Ackermana (zvukový design), Martina Černého (scéna), Evženii Rážovou (kostýmní výtvarnice).
“Na zkoušení i samotný muzikál se moc těším. A speciálně na spolupráci s režisérem Čiernikem, se kterým se zatím znám z Alenky v kraji zázraků jako s úžasným hercem a člověkem. Je mi jasné, že zkoušení bude také úžasné a věřím, že i výsledný muzikál bude úchvatný, jak pro nás herce, tak pro diváky,” svěřila se Anna Julie Slováčková.
“Hraji krásnou roli, miluji písničky, které v muzikálu zpívám, kde zase budeme hrát s Jirkou Zonygou a bude to režírovat Juraj Čiernik s Ivankou Korolovou. Věřím, že to bude stejně krásná pohádka, jako byla Kapka medu pro Verunku. To vše jsou důvody, proč se těším na roli Královny Kapesky i v novém muzikálu,” prozradila Martina Pártlová.
“Muzikály z dílny rodiny Pixových nesou jistou poetiku, která se v jiné české tvorbě nevyskytuje. Cením si nabídky režírovat Královnu Kapesku, která se navazuje na jejich první dílo. Jsem přesvědčen, že jsme vybrali to nejlepší obsazení rolí a těším se na spolupráci s herci,” sdělil režisér Juraj Čiernik.
“Je zajímavé, jak se všichni těší na zkoušení,” říkají autoři muzikálu, manželé Pixovi. “Před pár lety bylo pro většinu našich herců zkoušení ve škole stresujícím postrachem a dnes se všichni těší. Pro nás, autory, je to velmi příjemné a povzbuzující. Doufáme, že nám ten elán vydrží.”
Eva
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account