Určitě jste také na nějaké už narazili. Kamínky ozdobené malůvkou náhodně umístěné v parku nebo na ulici dokážou zlepšit den a vytvořit úsměv na tváři. Navíc je prima mít na procházku s dětmi i nějaký cíl – hledání barevných kamínků nebo naopak jejich umísťování na zajímavá místa může být to, co děti zabaví a k pobytu venku přesvědčí 🙂
Jak na výrobu?
Metod pro malování kamínků je více. Já jsem nejspokojenější s akrylovými barvami, protože ryche schnou, ředí se jen vodou a po zaschnutí se nijak nemažou a drží. Koupíte je např. v Activáčkovi i online (což se v dnešní době hodí) nebo ve větších papírnictvích a výtvarných potřebách. Výhodou také je, že i malá lahvička (asi za 50 Kč) vydrží opravdu dlouho.) a jsou netoxické. 
1) Na první procházce najděte a sesbírejte zajímavé ploché kamínky. Takové, na které se bude dobře malovat i dětem, nebudou moc velké, takže vám nezatíží na procházce kapsy. Ideální je 5 – 10cm velký. 
2) Kamínky pořádně umyjte v jarové vodě a usuště papírovou nebo klasickou utěrkou.
3) Rozmyslete si obrázek, který na kamínek budete malovat, případně ho načrtněte obyčejnou tužkou (lépe bude vidět na světlých kamenech).
4) Akrylové barvy libovolně nařeďte vodou, míchejte odstíny mezi sebou a pak klasickým štětečkem malujte na kamínky.
5) Po zaschnutí někdy přestříkám obyčejným lakem na vlasy, ale myslím, že to není potřeba. 
6) Zaschlé kamínky vemte s sebou na procházku a těšte se z toho, komu udělají radost. 
Člověk by řekl “taková hloupost”, ale opravdu to zabaví děti (i dospělé :-)) doma i na procházce. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account