S odvahou a humorem proti výzvám mateřství

Ahoj,
jmenuju se Hanka, mám dvě děti, starší 6 let, prvňáček. Mladší 13 měsíců, drak :)A každý den bojuju s pocitem že se “zvencnu” sbalím si raneček a půjdu. Obdivuju maminky s více jak dvěma dětmi. Opravdu nechápu jak to dělají. Někdy si říkám že je mám za trest. Možná mě někteří odsoudí, ale ruku na srdce milé maminky. Která z vás si občas nepřeje se vrátit v čase do doby než měla děti?
Můj den: ráno před půl šestou budím drahého, aby vstával do práce, téměř v tom stejném okamžiku se budí mladší a z pokojíčku vykřikuje brm brm brm což v překladu znamená: Hééj vstáváme chci ven, anebo jajajaja což znamená: Hééj jsem vzhůru a mám chuť si zatrsat na své oblíbené písničky (teď frčí Shakira LALALA). Tak šup do pokojíčku a honem honem s dítkem z postýlky, aby nevzbudil to starší. Ranní rituály – přebalit, nakrmit ááá šup zkusíme ještě spinkat. NENENE ozývá se z postýlky, no nic, takže vstáváme, usteleme, neboť jako mnoho jiných spíme v obýváku. Ne luxus ložnice si nemůžeme dovolit (nevadí, všechno jednou bude).

Vyndám oblíbenou knížku a “listujeme” pes dělá haf haf, kočka je čičí atd atd. Fajn, udělám si kafčo a snídani pro starší dítko, které budím na pohádky – školou hned po ránu nehrozím  😀 mezitím si mladší najde zábavu typu: lézt kočce do záchodku nebo do misky – granulky jsou lepší než rohlík. Takže uklidit po samozábavě a oblékat. Starší se sice obleče samo nooo ale trvá mu to cca půl hodiny. Čistit zoubky: “Mami to už jdeme? :(” No jooo doobléknout mladší, popohnat staší. Svačinku do aktovky, naložit mladší na kočár, zahnat kočku co zdrhla břed barák domů a jde se.
Ve škole se mladšímu líbí, je tam hodně dětí a hodně křiku, tak se k tomu křiku přidává a je ho slyšet prý až do třetího patra. Bezva. Pusa staršímu a jdeme do obchodu, něco málo nakoupím. HLAVNĚ ROHLÍK! Mimino ryčí před obchodem. Honem honem a jdeme procházkou domů. Doma vytřepat rohlíkové drobky, vysléct, zasypat hračkami a chystat mlíko. A mimino jde spát. UFF nejradši bych si lehla taky ale není tu žádnej JEAN co by uvařil a dal prát pračku. A to je prosím teprve devět ráno. A i když se může zdát že je to brnkačka, je to pěknej záhul. V tomhle rychlém tempu pokračuje celý den. Ale o tom možná příště.

Já vím že to vypadá že jsem to mladší radši neměla mít, ale s tím starším to bylo jaksi jednodušší, asi ne nadarmo se říká: Jedno dítě, žádné dítě. Ale já je obě miluji 🙂 Jen občas potřebuju ventil, kterým vypustím páru 🙂 Snad mi to pomůže Jak se nezbláznit 🙂

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account