Ne každý je schopen překonat překážky, které souvisí s péčí o staré a nemocné lidi.

Jak se vyrovnat s výzvami péče o nemocného člena rodiny

Péče o miminko Jak se vyrovnat s výzvami péče o nemocného člena rodinyje krásné období , spojené i s nevyspáním, ale tak nějak to má většina rodičů nastavené.
Ale co když dojde na to, že vám onemocní rodič? Zůstane nemohoucí buď na dobu dočasnou, třeba po návratu z nemocnice, nebo důsledkem stáří. Co dál? Mám velkou radost z toho, že přibývá těch, kteří si svého rodinného příslušníka vezmou k sobě nebo mu zajistí někoho, kdo ho navštěvuje a pomůže mu s osobní hygienou, zajistí mu jídlo a také společnost.

Pracovala jsem v domácí hospicové péči a asi by někomu znělo divně, když řeknu, že mě tato práce bavila a naplňovala. Dělala jsem ji srdcem. Když onemocněla maminka rakovinou, byla jsem ráda, že mám zkušenosti, kontakty a vím si rady. Ne každý ale zkušenosti má a je schopen překonat překážky spojené s péčí o stáří a nemocné lidi. Proto jsou lidé, kteří tyto bloky nemají a jsou proto vyvolení toto poslání naplnit.

Je pravda, že je důležité hlavně respektovat ty, kterých se to týká. Pokud se senior nebo nevyléčitelně nemocný rozhodne, kde chce dál žít, je důležité ho podpořit. Nerozhodovat dle svých emocí a pocitů. Každý člověk svoji etapu života přijme jinak a vyrovnává se odlišně s touto skutečností. Jde nám přeci o jejich pocit bezpečí a důstojnost.

Ráda trávím čas se seniory, většina z nich, o které jsem pečovala, byli pokorní a velice moudří. Vzpomínali jsme na doby jejich mládí a kolikrát jsme se nasmáli. Byli bohužel i chvíle smutnější, ale o těch jindy…

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account