Můj Kuba je chodící reklama na Baby Office. 2x týdně docházím do sdílené kanceláře a Jakub je mezitím v miniškolce. Je tam naprosto spokojený, hraje si s dětmi, kreativně se vyřádí při výtvarce, sám se naobědvá, bez protestů jde spinkat a spí minimálně 2 hodiny.
Pracuji s ním i doma. Milujeme dělat spolu domácí práce. Kuba je skutečným pomocníkem, když mi pomáhá uklízet věci z myčky nebo mi podává kusy prádla na pověšení. Moc se nasmějeme při převlékání peřin nebo pečení koláčů a buchet. Horší je to, když si chci sednout k počítači a třeba jen rychle vyřídit maily. To Kuba neakceptuje.
Našla jsem si tedy úžasnou chůvu na portále hlidacky.cz. Cena za měsíční využívání serveru je necelých 500 korun a za tu dobu je možné podat inzerát a vyzkoušet, která paní nebo slečna na hlídání vám vyhovuje. Já jsem lehce paranoidní, když jde o děti, takže jsem si vybranou slečnu dlouho nenápadně prověřovala a testovala. Po 2 měsících bylo jasné, že Jakoubka neunese ani nebude trápit, když nebudu v dosahu. Je to studentka pedagogiky, s dětmi to umí, je laskavá a kreativní. Sotva se ale objeví a já se chci zavřít v kuchyni a pracovat, je zle. Kuba mě začne chytat za nohy a ze společenského tvorečka je náhle ufňukaný mamánek.
Mám pro to jednoduché vysvětlení. Kuba, stejně jako všechna miminka, je moudrý a ví, že je potřeba oddělovat práci a rodinu. Říká mi vlastně: „Mami, pracuj si, když tě to baví, ale nepřeháněj to. Mysli na sebe. Vždyť je nám spolu tak dobře.“
A tak jsem na práci doma rezignovala. Omezila jsem pracovní dobu, rozvrhla si práci tak, abych byla co nejefektivnější a když jsem doma, věnujeme se domácnosti, hraní a kreativnímu tvoření. Když děti večer usnou, tak občas usedám k počítači, ale už to není pravidlo jako dříve, kdy jsem se snažila každou volnou chvilku věnovat práci.
Jak to máte s dětmi vy? 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account