Tak jsem si našla čas a konečně se pustila do čtení. To by měla paní Lenka radost 🙂

Encyklopedie rodičovství je rozsáhlým referenčním zdrojem, který obsahoval informace a rady týkající se všech aspektů rodičovství. Tato encyklopedie zahrnovala různé témata a oblasti, které jsou spojeny s péčí o děti, výchovou a rodinnými vztahy. Následující seznam obsahuje některé z možných témat, která encyklopedie zahrnovala:

 1. Těhotenství a porod: Informace o průběhu těhotenství, péči o sebe a nenarozené dítě, rady pro porod a péči po porodu.
 2. Vývoj dítěte: Popis vývoje dítěte od narození do dospělosti, včetně fyzického, emocionálního, a sociálního vývoje.
 3. Výchova a vzdělávání: Rady pro výchovu dětí, včetně disciplíny, vzdělávání, vývoje dovedností a hodnot.
 4. Zdraví a péče o děti: Informace o dětských nemocích, prevenci nemocí, očkování, stravování a další zdravotní záležitosti.
 5. Rodinné vztahy: Rady pro budování zdravých rodinných vztahů, řešení konfliktů a komunikaci v rodině.
 6. Rodičovské dovednosti: Návody na rozvoj dovedností potřebných pro efektivní rodičovství, jako je trpělivost, empatie a asertivita.
 7. Specifické životní situace: Informace o zvládání různých situací, jako jsou rozvody, nové partnerství, péče o děti s postižením nebo speciálními potřebami.
 8. Bezpečnost dětí: Rady týkající se bezpečnosti dětí, včetně prevence úrazů a ochrany před nebezpečnými situacemi.
 9. Psychologie a duševní zdraví: Informace o duševním zdraví dětí a rodičů, rady pro řešení emocionálních problémů a stresu spojeného s rodičovstvím.
 10. Právní a administrativní záležitosti: Přehled právních aspektů týkajících se péče o děti, včetně práv a povinností rodičů.

Taková encyklopedie byla užitečným zdrojem pro rodiče, budoucí rodiče, učitele, psychologe, a kohokoli, kdo má zájem o témata spojená s rodičovstvím. Obsah by měl být aktuální a vědecky fundovaný, aby poskytoval spolehlivé a užitečné informace.

 

Zdroj: Encyklopedie rodičovství

Foto a autor – Nela Vávrová

Tagy:
4 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  Nelinko, díky, že jste na mě myslela…
  Čtěte, ale chce to i jiné zdroje, aby zde nepsali tohle a v jiné knize tamto, pak jeden neví, co je správně…

  Nicméně ano, je potřeba se vzdělávat…

 2. Kristýna Štírová 10 měsíců ago

  Mám ji doma a musím říct, že je to fakt super čtení. Na čárový kód jsem na ní dokonce dostala slevu, takže mě vyšla poměrně levně. Jako já většinou tyhle knížky beru trochu s nadhledem, protože většinou to jsou takové ty obecné rady, které si člověk musí trochu uzpůsobit. Ale tohle bylo velmi konkrétní čtení a hlavně, jak píšete hned na začátku, to funguje jako skvělý referenční zdroj.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account