Chci mít doma kočku, co musím všechno vědět?
Chcete si udělat radost a pořídit si nového člena rodiny, kterého nemusíte venčit a budete ho hýčkat? V tom případě je správnou volbou kočka, která se stane tou pravou paní Vašeho obydlí.

Stejně jako u psa, není velmi dobrou volbou jít do prvního zverimexu a tam si vybrat koťátko. Doporučujeme se poohlédnout po nějakém chovateli či případně do útulku, kde najdete mnoho vděčných kočiček.

Délka života kočky
Nezapomeňte na jedno a to, že kočka není mazlíček na pár let. Jsou kočky, které se dožívají i přes 15 let, proto je třeba přizpůsobit celý byt minimálně na tuto dobu.
Finanční stránka
V případě pořízení kočky je třeba počítat s individuální částkou za její pořízení. Můžete si vzít koťátko od své sousedky za láhev něčeho dobrého, ale také můžete sáhnout hluboko do peněženky, pokud zvolíte kotě, které má papíry. Pokud zvolíte kočku z útulku, většinou chtějí poplatek za použitou veterinární péči.
Základní veterinární péče Vás vyjde okolo 500 Kč ročně (2 krát odčervení, jedna vakcína proti vzteklině, rhinotracheitidě, kalciviróze, panleukopenii). Ceny za vakcínu jsou v různých městech rozdílné a také záleží na druhu a množství nemocí, proti kterým chrání.
Jakmile máte kotě doma, je třeba mu zajistit základní vybavení. Nesmíte zapomenout na pelíšek, misky na jídlo a pití, záchůdek a potom nezapomeňte na dostatek hraček a škrabadla. Kočky si totiž
velmi rády brousí své drápky, a pokud nebudou mít kde, tak si najdou jiné místo – třeba pohovku. Zároveň počítejte na dostatek kvalitního krmiva, kočkolit a doplňky stravy.
Dále se mezi námi najdou ti, co chtějí svou kočku pravidelně venčit, na tyto chvíle můžete koupit vodítko a obojek, my jsme však spíše pro klasickou přepravku.
 
Pokračování článku na: https://www.krmiva-shop.cz/rady-a-tipy/chci-mit-doma-kocku/
british-shorthair-1573559_960_720

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account