Charitativní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který již potřetí pořádala Nadace Terezy Maxové detem, opět v letošním roce posunul laťku o pěkný kus výš.  Celkově totiž podpořilo tuto unikátní dobročinnou akci více, než 12 000 lidí – navzdory tomu, že pro obrovský zájem veřejnosti a z kapacitních důvodů registrace byla uzavřena asi v půlce desetidenního trvání akce. Ti, kteří stihli se zaregistrovat a přišli na na pražský vrch Vítkov, společnými silami naběhali nebo nachodili úžasných 226 286 km. Celková částka, která se díky jejich pohybu a touze pomáhat vybrala, byla neuvěřitelných 11 314 320 kurun!
“Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Nejen tím, kolik lidí přišlo a kolik peněz jsme získali pro dobrou věc, ale hlavně tím, že jsme na trati mohli společně sdílet spoustu zajímavých lidských příběhů a že jsme pomáhali ostatním. Vznikla tak pozitivní vlna solidarity, která zaplavila Vítkov. Chtěla bych poděkovat všem, jste báječní a budeme se na vás těšit příští rok,” říká k nečekanému pozitivnímu výsledku patronka akce a máma tří dětí, Tereza Maxová.
Největší počet kilometrů pomoci připsal na teribeaří počítadlo, stejně jako v loňském roce, pan Jiří Jurica, který za 10 dnů zdolal 770 kilometrů! V ženské kategorii se na prvním místě na leaderboardu umístila Eva Vaidová s 503 kilometry. V kategorii dětí zářila jedenáctiletá Alžběta Franklová, která nasbírala 320 kilometrů a zároveň je i členkou vítězného rodinného týmu Človíčci, kteří společně připsali 1056 kilometrů. Kategorii týmů opanovala Základní škola Jeseniova z Prahy, která dokonce absolvovala 48 hodinový běh pomoci, který určitě přispěl k celkovému výsledku 14 453 kilometrů.
Za každý kilometr, který byl na trase dlohé 1,2 km zdolán, věnovali partneři akce všem 50 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. TERIBEAR však nehýbe jenom Prahou, ale také Mladou Boleslaví, regionální kolo happeningu se zde uskuteční právě dnes, 20. září. Podpoří tak Dětské centrum při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi a Dětský domov ve Vrchlabí. “Společenská odpovědnost je pro ŠKODA AUTO pevnou součástí firemní kultury. Myšlenkou Teribear hýbe Prahou a Mladou Boleslaví je pomáhat tam, kde je nejvíce třeba. Jsme rádi, že již třetím rokem můžeme stát po boku jako generální partner,” říká Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO odpovědný za lidské zdroje. “Na pražském TERIBEAR okruuhu vládla ve dne i noci výborná atmosféra. Pevně věřím, že se podobné výkony podaří zopakovat již dnes, ve středu na naší regionální akci TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví,” dodává Bohdan Wojnar.
Akce by nebyla možná bez podpory partnerů, kteří naběhané kilometry proměňovali na finanční pomoc. Zároveň se jejich zaměstnanci aktivně zapojili do dobročinného happeningu a sbírali kilometry na trati jako tý. “Pro nás je důležité, že za ING Bank team letos s TERIBEAREM na pražském Vítkově běhalo více než sto našich zaměstnanců. Což je více, než v minulosti,” říká Isold Heemstra, generální ředitel ING Bank. “Je to ukázkou toho, že podpora takovéto společensky odpovědné akce dává našim lidem smysl. Velmi mě těší, že na podporu lepších příběhu nezaopatřených dětí se rozhodl běhat každý druhý kolega z naší ING Bank,” doplňuje Isold Heemstra.
Děkujeme všem, kteří charitativní akci TERIBEAR hýbe Prahou podpořili *heart*
Eva K.
 
Popis fotek v příloze:
Tereza Maxová s Jiřím Juřicou, absolutním vítězem akce TERIBEAR hýbe Prahou
Tereza cvičí se svým synkem, Aidenem
Tereza Maxová a Michal Kadera ze ŠKODY AUTO hrdě ukazují konečnou sumu pro dobrou věc z letošní akce TERIBEAR hýbe Prahou
Foto: Eva K. a archiv Nadace Terezy Maxové

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account